Sós Barnabás és Virág-Erdélyi Zsófia nyerte a Vivicittá félmaratont

Sós Barnabás nyerte a félmaratont a 37. Telekom Vivicittá futófesztiválon, amelyet szombaton és vasárnap rendeztek margitszigeti központtal.

Vásárhelyi Máté, Sós Barnabás és Thomas Luxford

A szervező Budapest Sportiroda honlapja szerint a Margitszigeti AC sportolója 1:10:14 óra alatt teljesítette a 21 kilométeres távot. A nőknél a csömöri Virág-Erdélyi Zsófia lett az első.

A szervezők előzetesen összesen több mint tízezer résztvevőt vártak a hagyományos rendezvényre, s a vasárnap délután kiadott közleményük szerint az indulók száma jóval meghaladta a 10 ezret, ugyanis a két nap során 13 927-en vállalták valamelyik távot.

Az eseményen 72 ország futói vettek részt, a külföldiek száma elérte az 1300-at, „ami bizakodásra adhat okot a szabadidős, illetve a futóturizmus ébredését illetően”.

A 21,098 kilométeres távot közel 4600 egyéni versenyző mellett 317 páros és 206 trió is teljesítette. A klasszikusnak számító 10 km-en pedig több mint 2700-an rajtoltak el.

A fő számban Novák Katalin megválasztott köztársasági elnök is indult, aki 71 éves édesanyját kísérve futotta le a félmaratont. Novák Katalin a negyven éves nők korosztályában a 140. helyen végzett 2 óra 19:49 perces idővel.

Zelinka Gabriella, Virág-Erdélyi Zsófia és Mélypataki Réka

További érdekesség, hogy a Telekom dolgozók félmaratonját a szentlőrinci Iván László (Mecsek Maraton Team SE) nyerte meg 1 óra 27:52 perces idővel. Az informatikusok bajnokságán Petróczki Imre győzött (1:17:31 óra).

A jogászok között a szegedi Dr. Molnár István (Vidám Vidrakölykök SE) nyert 1 óra 25:52-es idővel. A nők között a fonyódi dr. Bali Papp Rita (1:49:59) végzett az élen.

A közgazdászok között Ligeti András (Szerpentin KE) nyert (1:23.22) Dr. Tóth Zsuzsanna Eszter (1:32:41) előtt.

Az orvosok között dr. Hangya Balázs (Távfutóművek) volt a leggyorsabb (1:30:53), míg a doktornők között a békéscsabai dr. Bartolák Éva győzött (1:37:40).

A mérnökök bajnokságán Iván Bence (Knorr-Bremse) nyert (1:25:47), a nőknél Hankó Olga (1:47:55) győzött.

A pedagógusok között Burján Jenő (Veszprémi Triatlon Egylet) győzött kitűnő 1 óra 17:56 perces idővel. Az öcsödi Tolnai Éva 1:38:44 órás idővel nyert a nők között.