Spanyol-holland döntő lesz a női kézilabda-világbajnokságon

Hollandia után Spanyolország válogatottja jutott be a döntőbe a Japánban zajló olimpiai kvalifikációs női kézilabda-világbajnokságon.

Az oroszok százszázalékos mérleggel várták a meccset, a hollandok viszont öt győzelemmel és három vereséggel jutottak a négy közé.

A remek iramú és kiváló színvonalú első félidő után döntetlen volt az állás. A második felvonás elején a hollandok már két góllal vezettek, de a folytatásban az olimpiai bajnok játszott pontosabban, és egy 5-1-es sorozattal fordított. Estavana Polman és Lois Abbingh vezérletével újra előnybe kerültek a hollandok, a rendkívül izgalmas hajrában taktikusan játszottak, a Ferencváros korábbi légiósa, Laura van der Heijden révén pedig megszerezték a győztes gólt.

A hollandoknak ez volt a harmadik vb-elődöntőjük, és a második, amelyet megnyertek. Abbingh nyolc, Polman kilenc gólt dobott, a túloldalon Anna Vjahirjeva 11 alkalommal volt eredményes.

A spanyolok szoros első negyedóra után a spanyolok Nerea Pena és Cabral Barbosa vezérletével egy 4-0-s sorozattal elléptek ellenfelüktől, a norvégok azonban egy időkérés után újra lendületbe kerültek, így a szünetben ismét döntetlen volt az állás.

A második félidőben megint elhúztak hárommal a spanyolok, mert tartották riválisuk tempóját, töretlen lendülettel támadtak és hatékonyan védekeztek. A folytatásban már hat találat is volt az előnyük, a norvégok pedig a harmadik időkérési lehetőségüket is kihasználták szűk negyedórával a vége előtt.

Még volt hátra nyolc perc, amikor a spanyol csapat határtalan lelkesedéssel és kiváló kapusteljesítménnyel eldöntötte a meccset (27-19), a norvégokon a tapasztalt Heidi Löke becserélése sem segített.

A Bajnokok Ligája-címvédő Győri Audi ETO KC norvég játékosai közül a beálló Kari Brattset egy, az irányító Stine Oftedal két gólt dobott. A Siófok spanyol irányítója, a 30. születésnapját éppen ma ünneplő Nerea Pena négy találattal járult hozzá a sikerhez. A mezőny legeredményesebb játékosa Alexandrina Cabral Barbosa volt hét góllal.

A spanyol válogatott harmadszor játszott vb-elődöntőt, és először jutott a fináléba.

Női kézilabda-világbajnokság, elődöntő:

Spanyolország-Norvégia 28-22 (13-13)
Gól: Alexandrina Cabral Barbosa 7(3), Rodriguez Rodriguez 6, Nerea Pena 4(1), Lopez Herrero 4, Fernandez Fraga 3, Hernandez Serrador 2, Lopez Jimenez 1, Gonzalez Alvarez 1, ill. Malin Larsen Aune 5, Stine Skogrand 3, Camilla Herrem 3, Arntsen 2(1), Heidi Löks 2, Stine Oftedal 2, Marta Tomas 2(2), Waade 1.

Hollandia-Oroszország 33-32 (16-16)
Gól: Estevan Polman 9, Lois Abbingh 8(2), Kelly Dulfer 5, Laura van der Heijden 5, Bont 3, Malestein 1, Snelder 1, Smeets 1, ill. Anna Vjahirjeva 11, Anna Szeny 6(4), Bobrovnyikova 5, Frolova 2, Kozsokar 2, Makejeva 2, Managarova 2, Fomina 1, Kuznyecova 1.