Spanyol Király Kupa: a Barcelona kikapott és kiesett Bilbaóban

Az FC Barcelona hosszabbítás után 3-2-re kikapott az Athletic Bilbao otthonában csütörtökön a spanyol Király Kupa nyolcaddöntőjében.

A hazaiak Iker Muniain góljával már a második percben megszerezték a vezetést, de a katalánok a decemberben szerződtetett – és a Barcában most másodszor pályára lépő – Ferran Torres találatával a 20. percben egyenlítettek.

A második félidőben sokáig nem esett újabb gól, aztán a hajrában Inigo Martínez volt eredményes, és ezzel újra a Bilbaónál volt az előny, de a Barca Pedri 93. percben elért találatával kiharcolta a hosszabbítást.

A ráadásban Jordi Alba kezezése miatt Muniain tizenegyest rúghatott, és nem hibázott, a Bilbao pedig ezt az egygólos előnyt a lefújásig megtartotta, így 3-2-re nyert, és készülhet a negyeddöntőre, amelynek sorsolását pénteken tartják.

A Real Madrid Elchében kényszerült hosszabbításra. A rendes játékidőben nem esett gól, majd a 102. percben egy Elche-kontra végén Marcelo buktatta a gólhelyzetben kilépő hazai támadót, amiért piros lapot kapott.

Ha ez önmagában nem lett volna elég, a szabadrúgás után meg is szerezte a vezetést az Elche: Gonzalo Verdú végezte azt el, de rosszul, a labda a sorfalról kivágódott, de éppen vissza hozzá, ismét kapura lőtt, a labda pedig ezúttal Dani Ceballos lábáról, a kapust becsapva a kapuba került (1–0).

A 108. percben Casemiro visszagurított labdáját Ceballos lőtte el, Isco még finoman beleért, így az a kapuban kötött ki (1–1).

A 115. percben jött a feketeleves az Elche számára: David Alaba ugratta ki remek ütemben Eden Hazard-t, aki a rosszul kijövő kapus mellett eltolta a labdát, majd az üres kapuba gurított (1–2).

A negyeddöntő sorsolásán a Real Madrid éppen a Barcelonát búcsúztató Athletic Bilbaót kapta, így rövid időn belül megismétlődhet a rijádi szuperkupa finálé.