Steinmetz Ádám 500. bajnoki mérkőzését játszotta

Steinmetz Ádám. Fotó: Doba Istvan/vasassc.hu

A címvédő Szolnok három góllal nyert a vendég OSC ellen a férfi vízilabda ob I középszakaszának felsőházi rangadóján, így továbbra is hibátlan a szezonban. A Vasas 7-7-es döntetlent játszott a vendég BVSC-vel, a hazaiaknál az 500. magyar bajnoki mérkőzését játszotta az olimpiai bajnok Steinmetz Ádám.

Hatalmas meccset vívott egymással a Komjádi uszodában a Vasas és a BVSC is! A meccs első felében különösen a védekezés dominált mindkét oldalon, a nagy tét is érződött a partin. Az első két negyedben csak három gólt esett, 2–1-re vezettek a vendégek.

A harmadik negyedben kapcsolt Földi László legénysége, ellépett 4–2-re, ám Märcz Tamás együttese is produkált egy 3–0-s szériát, így visszavette a vezetést. A „hullámvasút érzés” a negyedik negyedben is folytatódott: három Vasas-gól zsinórban, amire két zuglói érkezett.

A menet elején amúgy a BVSC kipontozódás miatt elveszítette Török Bélát és Pásztor Mátyást is, ám képes volt pontot menteni.

A Vasas kapujában Tihanyi Bálint 50%-kal (7/14), míg a túloldalt Györke Zsolt 61%-kal (11/18) védett.

E.ON férfi ob I, középszakasz, felsőház:

VasasPlaket – BVSC-Wáberer Hungária-Zugló 7-7 (1-1, 0-1, 3-3, 3-2) Gól: Gyárfás 2, Bóbis 2, Burián, Delgado, Takács, ill. Czigány, Nagy S., Török, Ambrus, Mátyok, Nagy Á., Szabó Bendegúz.

Szolnoki Dózsa-Közgép – A-Híd OSC Újbuda 13-10 (3-3, 3-3, 4-2, 3-2) Gól: Varga Dénes 3, Vámos 2, Madaras 2, S. Mitrovics, Alekszics, Kis G., Hangay Z.,Younger, Varga Dániel, ill. Bátori 4, Kovács G. 2, Decker Á., Német, Brguljan, Juhász.

ZF-Eger – FTC-PQS Waterpolo 15-7 (2-2, 3-2, 6-2, 4-1)
Gól: Szivós 4, Cucskovics 2, Angyal 2, Hosnyánszky 2, Biros P. 2, Lőrincz, Erdélyi, Vapenszki, illetve Tóth M. 4, Marnitz G. 2, Roach.

RacioNet-Honvéd – ContiTech-Szeged Diapolo 7-8 (2-1, 2-2, 1-3, 2-2) Gól: Kovács G. 2, Kiss G. 2, Kiss B., Borsós, Simon R., illetve Manhercz K. 4, Kunac 2, Seman, Varga Zs.

1.  Szolnoki Dózsa-Közgép        4  4   –   –    57-30  54 pont
2.  ZF-Eger                      4  4   –   –    60-33  48
3.  A-Híd OSC Újbuda             4  2   –   2    45-35  42
4.  FTC-PQS Waterpolo            4  2   –   2    39-51  39
5.  RacioNet-Honvéd              4  –   –   4    28-47  31
6.  ContiTech-Szeged-Diapolo     4  2   –   2    40-35  30
7.  BVSC-Wáberer Hungária-Zugló  4  1   1   2    33-40  27
8.  VasasPlaket                  4  –   1   3    26-57  24