Stipsicz Bence duplázott Klagenfurtban

A Fehérvár AV19 hosszabbításban 2-1-re nyert Klagenfurtban az osztrák jégkorongliga (EBEL) keddi játéknapján.

Szabó Dániel az osztrák kapu előtt. Fotó: erstebankliga.at

A 4. percben, amikor egy kapu előtti keresztpasszt követően Koch átadását Stefan Geier vágta a hálóba (1-0).

A játékrész közepén a mezőnyjátéké volt a főszerep, majd egyenlített a Fehérvár AV19, Sofron István adta be Andrew Sarauernek a játékszert, aki a kapu előtt keresztben Stipsicz Bencének passzolt, a védő pedig a kapuba bombázott (1-1).

Hat perccel a dudaszó előtt Bischofberger próbálkozhatott távolról, lövése csak a vasat érte, aztán Kóger hibázott ziccert,  maradt az 1-1. A végén Hannu Jarvenpää időt kért, de leperegtek a másodpercek, így jöhetett a hosszabbítás.

A ráadás Sarauer próbálkozásával indult, aztán a másik oldalon Comrie pöccintését védte Carruth. Meland fordult be a kapu elé, de Madlener a helyén volt, ahogy Kóger lövésénél is. Veszélyesebb volt ezekben a pillanatokban a vendég együttes, Hári került helyzetbe, ám továbbra sem született döntés. 1 perc volt hátra a hosszabbításból, amikor Sarauer juttatta be a Klagenfurt harmadába a pakkot, Stipsicz Bencének passzolt, aki egy pontos lövéssel eldöntötte a bónuszpont sorsát (1-2).

Hannu Järvenpää: „Azt kell, hogy mondjam, nem a szezon legjobb mérkőzése volt a mai, ennek ellenére elégedett vagyok azzal, ahogy ma a védelmünk működött. A játékosok az eddigi legtöbb lövést blokkolták, emellett tudtuk, hogy az ellenfelünk kemény és erős ellenfél lesz, valamint azt, hogy hazai pályán különösen aggresszív hokit játszanak. A védelem mellett Mac Carruth is kiváló teljesítményt nyújtott a kapuban. Nem szeretek kiemelni játékosokat, de úgy láttam, ma Stipsicz Bence volt a legjobb a jégen. Nem csak a góljai miatt, hanem a munkához való hozzáállása miatt is. Összességében azonban a mai a csapat győzelme volt. A mai és a vasárnapi mérkőzés is azt mutatja, szombaton és vasárnap is jó esélyekkel lépünk jégre idegenben.”