Súlyos magyar vereség a címvédő norvégoktól

A magyar női kézilabda-válogatott pénteken 38-25-re kikapott a címvédő norvég csapattól a középdöntő első fordulójában a franciaországi Európa-bajnokságon.

Kovacsics Anikó (b) és a norvég Kari Brattset a női kézilabda Európa-bajnokság középdöntőjében játszott Magyarország – Norvégia mérkőzésen. Fotó: MTI/Kovács Tamás

A magyar válogatott a Kiss – Lukács, Kovács, Kovacsics, Mészáros, Háfra, Schatzl összeállításban kezdett, védekezésben Kovácsot Planéta váltotta. Reistad szerezte a találkozó első gólját, 2-0 után Planéta hetesből talált be. 3-1 után már az 5. percben időt kért Kim Rasmussen, és elsősorban a beálló elleni védekezésre hívta fel a figyelmet, támadásban nem voltunk pontosak, Kovácsot Planéta váltotta támadásban, Tóvizi és Lakatos is lehetőséget kapott, majd Kovacsics talpról lőtt szép volt. Sajnos Lunde sorra védte a magyar próbálkozásokat, nálunk pedig a 17. percben Bíró váltotta Kisst, és a ferencvárosi hálóőr többször is bravúrral védett, majd betalált Háfra, Tóvizi, Szabó és Tóth is, így négy gólra felzárkóztunk, Lakatos is jól szállt be, amikor a skandinávok időt kértek a 24. percben. Nagyobb sebességre kapcsolt vissza az ellenfél, így szünetre hét gólra hízott az ellenfél előnye.

A második félidőben folytatódott az első játékrész tendenciája, a magyar válogatott támadásban nem tudta fölvenni a versenyt az északiakkal, tíz gólra nyílt az olló, ezt követően a kulcsemberek pihenőt kaptak támadásban, és Lakatos, Tóth, valamint Szabó vagy Tóvizi folyamatosan pályán volt, a hétméteresek kiharcolásában eredményesek is tudtak lenni. Küzdött végig a magyar válogatott, azonban a középdöntőbe pont nélkül érkező norvég együttes a gólkülönbség kapcsán is meg akarta mutatni dominanciáját, ami sikerült is, így végül góllal nyertek a skandinávok.

Schatzl Nadine. Fotó: MTI/Kovács Tamás

Kim Rasmussen szövetségi kapitány: „Norvégia mindenben, gyorsaságban, döntésekben, időzítésben is előttünk járt ma. Szomorúak vagyunk emiatt. Tudtuk, hogy az ellenfél nagyon éhes lesz a sikerre, és ezt nem tudtuk megfelelően kezelni. Próbáltuk a legjobbunkat adni, de ez kevés volt ma. A védekezésünkkel problémáink voltak, megbeszéltük, mit kellene tenni, de egy lépéssel az ellenfél mögött voltunk. Jön a következő esély, Németország ellen, még két meccset nyerhetünk a középdöntőben. Fáj a vereség, de túl kell lépnünk, föl kell állnunk és készen kell állnunk vasárnapra.”

A magyar együttes múlt szombaton 28-25-re kikapott az előző tornán ezüstérmes Hollandiától, majd hétfőn Horvátországot 24-18-ra, szerdán pedig Spanyolországot 32-26-ra legyőzte, így a C csoport második helyén végzett.

A középdöntő II. csoportjában, Nancyban vasárnap 15 órától a németekkel, szerdán 18 órától pedig a románokkal találkozik majd. Az első két helyezett jut az elődöntőbe, a harmadik pedig az ötödik helyért játszhat. A kontinenstorna győztese kijut a 2020-as tokiói olimpiára.

Női kézilabda Európa-bajnokság, középdöntő, 1. forduló

II. csoport (Nancy):

Magyarország-Norvégia 25-38 (12-19)
Magyarország: Bíró, Kiss É. (kapusok), Háfra 1, Kazai 2, Kovács A. 4 (3), Kovacsics 3, Lakatos 1, Lukács 1, Mészáros, Orbán 1, Pálos-Bognár, Planéta 2 (1), Schatzl, Szabó L. 3, Tóth G. 6 (4), Tóvizi 1.
Norvégia: Lunde, Sa. Solberg (kapusok), Arntzen 2, Aune 3, Brattset 1, Herrem 6, Ingstad, Jacobsen, Kristiansen 4, Löke 7, Oftedal 6 (1), Reistad 4, Si. Solberg, Sulland 5 (4), Tomac, Waade.

A csoport állása: 1. Románia 4 p (+13), 2. Hollandia 4 p (+4), 3. Németország 4 p (+2), 4. Norvégia 2 p (+4), 5. Magyarország 2 p (-10), 6. Spanyolország 0 p (-13)

Forrás: MKSZ/MTI