Súlyos szegedi vereség a Veszprém elleni rangadón

A Telekom Veszprém 36-24-re győzött a MOL-Pick Szeged otthonában a férfi kézilabda NB I csütörtöki rangadóján.

A szegedi Mikler Roland (szemben, k) és Manuel Strlek, a Veszprém játékosa (j, háttal) a férfi kézilabda NB I-ben játszott MOL-Pick Szeged – Telekom Veszprém mérkőzésen Szegeden. Fotó: MTI/Ujvári Sándor

A hazaiak közül Stefan Sigurmannsson, Luka Stepancic és Dmitrij Zsitnyikov, a vendégek keretéből pedig Dejan Manaszkov, Omar Jahja, Székely Márton, Ligetvári Patrik, Rasmus Lauge Schmidt és Vuko Borozan hiányzott koronavírusos megbetegedés, illetve sérülés miatt.

A 12. percben alakult ki először kétgólos különbség a csapatok között, ekkor a Szeged vezetett 6-4-re a szlovén Borut Mackovsek vezérletével, aki a hat találatból ötöt szerzett. David Davis veszprémi vezetőedző időkéréssel, kapuscserével és védekezésváltással reagált együttese rossz sorozatára. Mivel csapata – Petar Nenadic irányításával – 10-9-nél visszavette a vezetést, Juan Carlos Pastor is időt kért.

A házigazdák a hajrában másfél percig kettős emberelőnyben játszhattak, ennek ellenére kétgólos hátrányban voltak a szünetben (14-16).

A szegedi Bodó Richárd (b) és Blaz Blagotinsek, a Veszprém játékosa. Fotó: MTI/Ujvári Sándor

A Vladimir Cupara védéseire alapozva lendületesebben, pontosabban kézilabdázó Veszprém 9-3-as sorozattal kezdte a második félidőt, és 15-21-es állásnál a szegediek ismét időt kértek. Több volt a jó egyéni teljesítmény a dunántúliaknál – leginkább Nenadic és Cupara remekelt -, így a vártnál sokkal hamarabb eldőlt a rangadó a vendégek javára.

Az 51. percben már tíz gól volt a különbség, és mivel a hazaiak védekezése a hajrában sem vált hatékonnyá, nem tudták elkerülni a súlyos vereséget.

A mezőny legeredményesebb játékosa Petar Nenadic volt nyolc góllal, csapattársa, Andreas Nilsson hétszer talált be. A kapusok közül a veszprémi Vladimir Cupara 12, Rodrigo Corrales három védéssel járult hozzá a sikerhez, a szegedi Mikler Roland hat, Mirko Alilovic pedig három lövést hárított.

Juan Carlos Pastor, a MOL-Pick Szeged vezetőedzője:

„Semmi esélyünk nem volt a mai meccsen a két pont megszerzésére. Jól kezdtünk, de a folytatásban rengeteget hibáztunk védekezésben és támadásban is. Alacsony szinten játszottunk, rengeteget kell még dolgoznunk, hogy közelebb kerüljünk a Veszprémhez.”

David Davis, a Telekom Veszprém vezetőedzője

„Végig harcolnunk, koncentráltunk. Fejben nagyon egyben van most a csapatom. Mindenki hitt abban, hogy működik fog az, amit kitaláltunk, gyakoroltunk. Továbbra is hinnünk kell az elvégzett munkában és magunkban, ezzel a mi metalitással Kölnben is megoldhatjuk a feladatunkat.”

A két csapat hatvanadik alkalommal találkozott egymással Szegeden, 33 hazai siker és hat döntetlen mellett ez volt a 21. veszprémi győzelem.

A Veszprém 1981 óta csak egyszer tudott ennél nagyobb különbséggel nyerni Szegeden: 2011. május 8-án 20-33 lett a végeredmény.

Férfi kézilabda NB I, 13. forduló:

MOL-Pick Szeged – Telekom Veszprém 24-36 (14-16)
Szeged: Alilovic, Mikler (kapusok), Bajus, Bánhidi 4, Bodó 4, Bombac 1, Canellas 1, Gaber, Henigman, Kallman 1, Kasparek 3, Mackovsek 5, Radivojevic 5 (2), Rosta, Sostaric, Stranovsky.
Veszprém: Corrales, Cupara (kapusok), Blagotinsek, Khalil, Lékai 2, Lukács, Mahe, Maqueda 2, Marguc 6, Markussen 2, Moraes 1, Nenadic 8 (2), Nilsson 7, Shishkarev, Strlek 5, Tonnesen 3.

A januári, egyiptomi világbajnokság miatt a bajnokságban február elejéig szünet következik, a veszprémiekre azonban decemberben még két mérkőzés vár: 28-án és 29-én a Bajnokok Ligája előző idényének – májusról elhalasztott – négyes döntőjében szerepelnek Kölnben.