Súlyos Tatabánya-vereség Észak-Macedóniában

A Tatabánya 33-20-ra kikapott kedden az északmacedón Eurofarm Peliszter otthonában a férfi kézilabda Európa-liga csoportkörének negyedik fordulójában, Bitolában.

A november elején kinevezett Dragan Djukic vezetőedző irányításával eddig mindhárom mérkőzését megnyerte a Tatabánya, amely egy héttel ezelőtt megszakította 13 vereségből és 15 nyeretlen találkozóból álló rossz sorozatát a második számú európai kupában.

Keretéből kedden Bálint Bence, Bodnár Ádám és Hornyák Péter hiányzott.

Az első tíz percben szoros volt az állás, majd a kettős emberelőnybe került hazaiak három góllal elléptek, mire Djukic időt kért, de ez, majd a kapuscsere sem vezetett eredményre.

Az Eurofarm magyar válogatott kapusa, Székely Márton egyre jobban védett volt csapata ellen, amelynek gyengén működött a védekezése. A házigazdák előbb a kubai Reinier Taboada Dranquet, majd a horvát Mateo Maras góljaival növelték előnyüket, ezért Djukic a 24. percben már másodszor kért időt (14-7).

A hajrában sem volt olyan játékelem, melyben a magyar bajnoki bronzérmes jól teljesített volna, így az északmacedónok a szünetben 17-9-re vezettek.

A második felvonásban sem változott a játék képe, az enerváltnak tűnő Tatabányának szinte semmi nem sikerült, a házigazdák viszont a cserejátékosaikkal is könnyedén szerezték góljaikat (24-10). A 43. perctől már felváltva estek a gólok, de a magyar csapat a meglepően súlyos vereséget nem tudta elkerülni.

A hazaiaknál Mateo Maras, a vendégeknél Hornyák Bence jutott el hat gólig. Székely Márton nyolc védéssel járult hozzá a sikerhez.

A két együttes ötödször találkozott egymással tétmérkőzésen, két magyar siker mellett az Eurofarm harmadszor győzött.

Férfi kézilabda Európa-liga

D csoport, 4. forduló:

Eurofarm Peliszter (északmacedón)-Grundfos Tatabánya KC 33-20 (17-9)
Peliszter:
Kizics, Székely (kapusok), Bozic-Pavletic 2, Gradjan 2, Kizics, Koszteszki 3, Kukoszki, Kukulovszki 1, Mandalinic 4, Maras 6, Markoszki, Obradovics 1, Ojleszki 3, Perics 5 (3), Taboada 5, Tankoszki 1, Velkovszki.
Tatabánya: Bartucz, Wyszomirski (kapusok), Ancsin 4, Balogh, Bodor 1, Bognár 1, Fotache, Győri, Hornyák B. 6, Juhász, Molnár, Stojnic, Sunajko S. 2 (1), Urban 1, Ushal 2, Zdolik 3.

Az egy győzelemmel és három vereséggel álló Tatabánya egy hét múlva a francia USAM Nimes Gard otthonában folytatja szereplését az Európa-liga csoportkörében.

Forrás: MKSZ/MTI