Súlyos váci vereség Romániában

A Váci NKSE 39-29-re kikapott a román Ramnicu Valcea otthonában a női kézilabda Európa-liga csoportkörének második fordulójában, vasárnap.

Pásztor Bettina bravúros védésekkel kezdett, pedig csapattársai nem segítették jó védekezéssel, így a románok sokszor tudtak rendezetlen védelem ellen gyors ellenakciókat vezetni, és a magyar állampolgársággal is rendelkező Asma Elghaoui vezérletével 3-3 után 8-4-re elléptek.

Ottó Katalin vezetőedző időt kért, de a játék képe nem változott, csapata tíz perc alatt csupán egyszer talált be (12-4). A 22. percben már tíz gól volt a különbség, mert a váciak védekezésben továbbra sem nyújtottak elfogadható teljesítményt.

Második időkérésük után a vendégek teljesítménye támadásban javult, de védekezésben nem, ezért nem tudtak közelebb kerülni ellenfelükhöz (21-11).

A csereként beállt váci kapus, Bukovszky Anna négy védéssel kezdte a második felvonást, így a különbség nem nőtt, sőt az egyre javuló hozzáállás és védekezés jóvoltából csökkenni kezdett (30-24). Az 52. perc után újra lendületbe került a Ramnicu Valcea és újabb gyors ellenakciókkal visszaállította a tízgólos különbséget.

A hazaiaknál Asma Elghaoui mind a 11 lövését gólra váltotta, a váciaknál Kuczora Csenge nyolc, Bárdy Noémi hét alkalommal talált be. A románoknál Isabell Roch 13, a vendégeknél Bukovszky nyolc, Pásztor négy védéssel zárt.

Női kézilabda Európa-liga

D csoport, 2. forduló:

SCM Ramnicu Valcea (román)-Váci NKSE 39-29 (21-11)
Asma Elghaoui 11,Kristina Liscevic 5, Mireya Gonzalez Alvarez 5, Jevhenyija Levcsenko 4, Zeljka Nikolic 3, Elena Cristina Florica 3, Irina Glibko 3, Elena Dache 3, Marin 1, Lupei 1, ill. Bárdy Noémi 7, Kuczora Csenge 7, Áron Andrea 4, Kácsor Gréta 3, Hámori Konszuéla 2, Diószegi Nikolett 2, Ballai Borbála 1, Világos Diána 1, Balogh Petra 1, Helembai Fanny 1.

A Vác jövő szombaton a dán Viborgot fogadja, a Mosonmagyaróvár pedig a norvég Sola HK csapatát látja vendégül Győrben a második számú európai kupasorozat csoportkörében.

Forrás: MKSZ/MTI