Szabó Szebasztián a legjobb idővel döntős 50 méter pillangón

Szabó Szebasztián a legjobb idővel bejutott a döntőbe 50 méter pillangón a Melbourne-ben zajló rövidpályás úszó-világbajnokság keddi nyitónapján.

Szabó Szebasztián a férfi 50 méteres pillangóúszás előfutamában a római vizes Európa-bajnokságon a Stadio Del Nuotóban. Fotó: MTI/Czeglédi Zsolt

A győriek 26 éves versenyzője, aki a brazil Nicholas Santosszal holtversenyben tartja a 21.75 másodperces világcsúcsot ebben a számban, fantasztikus rajtot követően – 0.57 századmásodperces volt a reakcióideje – a mezőnyben egyedüliként törte át a 22 mp-es határt (21.90), s idei legjobbjával utasította maga mögé a mezőnyt.

Szabó Szebasztián ebben a számban tavaly is az esélyesek között volt, de az Abu-Dzabiban rendezett világbajnokság előtt koronavírusos lett, így a viadalon közel sem volt százszázalékos állapotban, és negyedik lett.

Érdekesség, hogy abban a döntőben a brazil Santos – aki 42 évesen várhatóan a mostani vb-t követően fejezi be pályafutását – gyengébb eredménnyel (21.93) nyert, mint amit most Szabó az elődöntőben úszott.

A finálét szerdán magyar idő szerint 11.20-kor rendezik.

Jakabos
Jakabos Zsuzsanna. Fotó: FINA

A 33 esztendős Jakabos 200 és 400 méter vegyesen, valamint 200 méter pillangón és 200 méter gyorson ugrik majd medencébe a vb-n.

„Az Európa-bajnokság után volt egy kis pihenő, egy ideig pedig nem is volt biztos, hogy itt lehetünk a világbajnokságon. Ugyanakkor úgy érzem, jó formában vagyok, szeretnék legalább egy döntőt úszni”

– nyilatkozta hétfőn az MTI-nek Jakabos Zsuzsanna, aki megjegyezte, nagyon furcsa, hogy a megszokottakkal ellentétben mindössze ketten képviselik Magyarországot, kérdezték is tőle a külföldi riválisok, miért nincsenek többen.