Szabó Szebasztián ezüstérmes 50 méter pillangón

Szabó Szebasztián címvédőként ezüstérmet nyert 50 méter pillangón szombaton az Otopeniben zajló rövidpályás úszó Európa-bajnokságon.

Szabó Szebasztián
A második helyezett Szabó Szebasztián a férfi 50 méteres pillangóúszás eredményhirdetésén a rövidpályás úszó Európa-bajnokságon a romániai Otopeniben. Fotó: MTI/Kovács Tamás

A 27 éves magyar versenyző a középdöntőben óriási fölénnyel lett a legjobb, a mezőnyben egyedüliként került 22 másodpercen belülre (21.86), így a 4-es rajtkőről vághatott neki a finálénak.

A rajtot a legjobban kapta el – 58 századmásodperces reakcióidővel – és egyedüliként volt 10 másodpercen belül az első fordulónál, a második 25 métere azonban nem sikerült olyan jól, végül másodikként csapott célba, és 21.96 másodperccel zárt. A számot a svájci Noe Ponti nyerte, aki mindössze négy századra volt magyar riválisa és a brazil Nicholas Santos 21.75-ös világcsúcsától.

Szabó – aki két évvel ezelőtt Kazanyban három aranyat nyert – önmaga második, a magyar küldöttség ötödik érmét szerezte a romániai kontinensviadalon. A győriek úszója csütörtökön 50 méter gyorson is második volt.

Férfi 50 méter pillangó, Európa-bajnok:

Noe Ponti (Svájc) 21.79 másodperc
2. SZABÓ SZEBASZTIÁN 21.96
3. Maxime Grousset (Franciaország) 22.06

Németh Nándor hatodik 200 méter gyorson

A 24 éves magyar versenyző a középdöntőből addigi legjobbjával, 1:43.45 perccel került a fináléba, melyre fantasztikus hangulatban került sor, köszönhetően annak, hogy vízbe ugrott a házigazdák szupersztárja, David Popovici is.

Németh Nándor ezúttal nem kezdett olyan erősen, mint a középdöntőben, féltávnál a hetedik volt, végül hatodikként csapott célba, 1:42.69-es egyéni rekorddal. A drukkereknek csalódniuk kellett, mivel Popovici csak negyedik lett, a számot a brit Matthew Richards nyerte 1:41.01 perccel.

„Szerettem volna Danas Rapsys mellett menni, ameddig csak lehet. Pont annyival kezdtem lassabban most, hogy a végére maradjon erőm, és hozzá kell tennem, hogy a döntő mindig egy nagy adrenalin löket. Tele volt az uszoda, fantasztikus hangulatú volt a verseny volt, még nekem is, pedig nem otthon vagyunk”

Ugrai Panna nyolcadik 100 méter pillangón

A 19 éves magyar versenyző már a pénteki előfutamban, majd a középdöntőben is egyéni csúcsot úszott (57.12 mp), így az ötödik helyen került a fináléba. Ott viszont nem tudta megismételni legjobbját, 57.59-cel lett nyolcadik.

„Nagyon sok hiba volt sajnos ebben az úszásban, kicsit nagy volt az izgalom szerintem. Egyszerűen még szoknom kell az érzést, hogy egy ilyen döntőben úszhatok”

– mondta az MTI-nek Ugrai Panna.

A számot a svéd Louisse Hansson nyerte 55.37 másodperccel.

Női 100 m pillangó, Európa-bajnok:

Louise Hansson (Svédország) 55.37 másodperc
2. Angelina Kohler (Németország) 55.50
3. Anna Tuntunaki (Görögország) 55.98
…8. UGRAI PANNA 57.59

Pádár Nikolett junior Európa-csúccsal döntős 200 méter gyorson, Németh Nándor 100 gyorson finalista

A 17 éves szegedi versenyző 1:53.51 perccel csapott a célba, a hivatalos adatok alapján az európai szövetség által megállapított, 1:53.77-es „szintidőt” írta át.

Pádár Nikolett összesítésben a második eredménnyel került a vasárnapi zárónapon sorra kerülő fináléba.

„Nagyon jól sikerült ez az úszás. Még egyelőre nem is igazán tudtam felfogni, hogy megcsináltam. Egyáltalán nem izgultam szerencsére, csak ki akartam úszni magam, nem helyeztem magamra nagy nyomást, és ez lett az eredménye”

– mondta a futam után Pádár.

Németh Nándornak a 200 méter gyors döntőjét követően bő egy órája volt pihenésre a 100 méter gyors középdöntője előtt, amelyet az ötödik idővel (46.88) várt. A 24 éves úszó országos csúcsától mindössze hat századdal elmaradva, 46.42 másodperccel az ötödik helyen bejutott a fináléba.

„Teljesen elégedett vagyok ezzel a mai nappal, az országos csúcsot majd megjavítom. Ma nem sikerült, holnap lesz még egy lehetőségem. A dobogóhoz nyilván 46-on belüli idő kell, azt is megpróbálom, persze az csak a hab lenne a tortán. A célba érkezésem nem volt jó, ott talán össze lehet belőle még kaparni egy két tizedet”

– mondta az MTI-nek Németh.

Jászó Ádám 200 méter háton volt még érintett az elődöntőben, de 1:57.69 perces eredményével messze elmaradt a mezőny többi tagjától, így a 16. helyen fejezte be a versenyt.