Szabó Szebasztián magasan a mezőny előtt, Németh és Ugrai egyéni csúccsal döntős

Szabó Szebasztián magasan a legjobb idővel, Németh Nándor és Ugrai Panna pedig egyéni csúccsal jutott döntőbe pénteken az Otopeniben zajló rövidpályás úszó Európa-bajnokságon.

Molnár Dóra
Molnár Dóra a női 100 méteres hátúszás elődöntőjében a rövidpályás úszó Európa-bajnokságon a romániai Otopenibem. Fotó: MTI/Kovács Tamás

A középdöntős magyarok közül elsőként Molnár Dóra volt érdekelt 100 méter háton: a 17 éves magyar versenyző – aki tavaly nagymedencében négy aranyérmet nyert a junior Európa-bajnokságon ebben az uszodában – a 16. idővel (59.41) idővel ment tovább délelőtt, ezúttal közel úszott a debreceni országos bajnokságon elért egyéni csúcsához (58.85), végül 59.03 másodperces idejével 10. helyen végzett.

„Semmiképpen sem lehetek elégedetlen, hiszen itt a legjobb időmmel sem kerültem volna fináléba, viszont előre tudtam lépni legalább néhány helyet. Remélhetőleg holnap a kétszáz gyors is jól sikerül” – nyilatkozta az MTI-nek Molnár, aki jövő héten Győrben az olimpiai szintidőt veszi célba 200 méter háton.

Férfi 200 méter gyorson Németh Nándor a 11. idővel (1:44.57) várta a középdöntőt

A 24 éves versenyző óriási lendülettel kezdte az egész Eb eddigi legjobb hangulatú futamát – itt indult ugyanis a románok közönségkedvence, David Popovici, valamint a britek klasszisa, James Guy is. Németh az elején igencsak „megrántotta” a mezőnyt, a hajrára viszont kissé elfáradt, de így is egyéni csúcsát (1:43.79) megjavítva 1:43.45 perces idővel csapott célba, és a hatodik helyen került a fináléba.

„Az elején megpróbáltam kicsit rájuk ijeszteni, így a végére lemaradtam, de megtanultam a leckét. Újdonság lesz számomra ez a döntő, nagyon örülök, hogy úszhatok még egyet, mert szenzációs mezőny jött össze ebben a számban. A nézők remek hangulatot teremtettek, pedig úgy hallottam, eddig nem sokan voltak. Ez az úszás eléggé ki volt maxolva, de bízom benne, hogy valahol találhatok még néhány századot, talán egy picivel lassabb kezdés kell majd”

– mondta a futam után Németh.

Női 100 méter pillangón Ugrai Panna már délelőtt egyéni csúcsot úszott (57.71), ekkor azonban még „csak nyolc századot javított élete legjobbján, a középdöntőben aztán a gyengébb rajtja ellenére szenzációs idővel, 57.12 másodperccel ötödikként jutott döntőbe.

Ugrai Panna
Ugrai Panna a női 100 méteres pillangóúszás elődöntője után a rövidpályás úszó Európa-bajnokságon a romániai Otopeniben. Fotó: MTI/Kovács Tamás

„Sajnos még mindig vannak hibák, maga az úszás részével nincs probléma, a rajt sajnos továbbra sem az igazi, három falból kettőre pedig nagyon durván rácsúsztam. Reménykedem benne, hogy holnap ezen még tudok javítani, akkor tovább javul majd az idő”

– fogalmazott Ugrai.

Női 200 méter vegyesen Szabó-Feltóthy Eszter ugyan megjavította délelőtti idejét (2:13.16), de 2:12.55 perces teljesítménye csak a 11. lett összesítésben.

A középdöntős magyarok közül utolsóként Szabó Szebasztián 50 méter pillangón címvédőként és társ-világcsúcstartóként ugrott medencébe és a mezőnyből egyedüliként 22 másodpercen belüli idővel, 21.86-tal jutott tovább, ez több mint három tizeddel jobb, mint az összesítésben második svájci Noe Pontié.

„A vége nem sikerült olyan jól, kicsit csúsznom kellett még a végén. Egyéni csúcsot akartam ma itt úszni, úgy éreztem, bennem van. Ugyan ez a világcsúcs, de nekem a saját legjobbam, mindig ezen szeretnék javítani. Jó lett volna túl lenni ezen, de nem volt ideális úszás. Holnap újra célba veszem” – mondta Szabó, aki hozzátette, a vízalatti munkájával sem volt teljesen megelégedve, de ha a technika rendben lesz, akkor szombaton sikerülhet az újabb világcsúcs.