Szárnyal a Ferencváros

A listavezető Ferencváros szoros mérkőzésen diadalmaskodott a vendég Vasas felett a jégkorong Erste Liga alapszakaszának pénteki játéknapján. A zöld-fehér együttesnek sorozatban ez volt a 16. győztes mérkőzése a ligában, ezzel beérte a MAC Újbuda csúcsát.

A listavezető FTC megnyomta a meccs elejét, és már öt perc után két góllal vezetett. Előbb a házi pontlistát vezető Braden Walls talált be, majd egy remek egyéni akció végén Pavuk növelte az előnyt. A Vasas azonban nem esett össze, és bátor játékkal egyenlített még ebben a harmadban. A 9. percben az ex-ferencvárosi Bödök Bence volt eredményes, majd a három szezont szintén a zöld-fehéreknél töltő Fliszár Zalán egyenlített egy kapu előtt tumultuózus jelenet végén.

A második harmadban is fölényben volt a Fradi, kétszer annyit lőtt kapura, mint ellenfele, de a Vasas kapusa, Tóth Károly József kiválóan védett. Az utolsó felvonást még nagyobb elánnal kezdték a hazaiak, és a 43. percben Tóth Adrián visszaszerezte a vezetést. Az FTC 22-szer lőtt ebben a 20 percben, de újabb gólt már nem ért el, így nehezen kiharcolt sikert aratott.

A zöld-fehérek sorozatban 16. alkalommal győztek, ezzel beállították a MAC 2015-2016-os ligarekordját.

Fodor Szabolcs, vezetőedző, FTC: „Szeretnék gratulálni a Vasasnak, nagyot küzdöttek. Jó látni, hogy az a csapat is így küzd, amelyik nem esélyes, ez jót tesz a ligának és a fiataloknak is. Tudtuk, hogy milyen csapat a Vasas, teljes erőbedobással készültünk, és tudtuk, hogy 100 százalékot kell nyújtanunk. Nagyon jól kezdtünk, talán túl hamar jött a 2-0, mert úgy gondolhatták, meg is van a meccs, és a Vasas ezt kihasználta. Nehéz meccs volt. A harmadik harmadot sikerült megnyomni, tudtunk lőni egy gólt és megnyertük a meccset.”

Ladányi Balázs, vezetőedző, Vasas: „Nagyon büszke vagyok a srácokra. Azt a melót, amit beletettek a  meccsbe azok után, hogy a 4. percben 0-2 volt az eredményjelzőn, azt nagyon jó volt nézni, figyelni. A pofon után végigküzdöttük, hajtottuk úgy a hatvan percet, hogy a legvégéig volt esélyünk a pontszerzésre is, ez önmagáért beszél. Úgy érzem, ezt a meccset nem ma játszottuk le így, ez a játék az egész heti munkának köszönhető. Kicsit változtattunk az edzéseken, bíztunk, bízunk abban, hogy a srácok megértik, hogy mit miért csinálunk. Ha mindenáron ki kell emelni ma valamit, akkor a csapategységet emelném ki, ez ma tényleg tapintható volt, és meg kell említenem 19 éves kapusunk teljesítményét. Nem az a fontos, hogy 3-2 lett a vége, igaz, ezzel az eredménnyel sokan szerettek volna távozni ebből a csarnokból. A lényeg, hogy újra csillogtak a szemek, újra megvolt az a küzdőszellem, az a hőfok, az az elán, az a mentalitás, amit a bajnokság előtt vizionáltunk a srácoknak. Jár a kalapemelés a fiúknak.”

Erste Liga

FTC-Telekom – Schiller-Vasas HC 3-2 (2-2, 0-0, 1-0)
Gól: Braden Walls (3.), Pavuk Attila (5.), Tóth Adrián (43.), ill. Bödök Bence (9.), Fliszár Zalán (19.)

Hokiklub Budapest-Gyergyói HK 2-3 (1-1, 1-0, 0-2)
Gól: Godó Dániel (4.), Petres Magor (23.), ill. Pavel Vorobejev (6.), Péter Zsolt (43.), Góga Attila (59., emberelőnyben)

DEAC-Dunaújvárosi Acélbikák 6-2 (1-0, 3-0, 2-2)
Gól:  Jakub Izacky (5., 60.), Hugo Turcotte (21.), Német Attila (30., embeelőnyben), Kovács Bronson Zoltán (36., 55., mindkettő emberelőnyben), ill. Artem Iossafov (45.), Nagy Márk (47.)

Corona Brasov-Fehérvári Titánok 3-2 (0-1, 1-0, 1-1, 0-0, 1-0) – szétlövéssel
Gól: Szergej Dorofejev (30., kettős emberelőnyben), Jereme Tendler (48., kettős emberelőnyben, 65.), ill. Sándor Flórián (7.), Császár Hunor (42.)

EV Vienna Capitals II-UTE 1-5 (1-1, 0-3, 0-1)
Gól: Sacha Bauer (11.), ill.. Karol Csanyi (17., 48.), Varga Arnold (24.), Taylor Stefishen (32.), Benk András (40.),