Századik meccsét nyerte a MOL-Pick Szeged

A MOL-Pick Szeged 35-31-re legyőzte a portugál FC Porto csapatát a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének 11. fordulójában, csütörtökön.

Bodó Richárd (b), a Szeged és Daymaro Salina Amador, a portugál csapat játékosa a MOL-Pick Szeged – FC Porto mérkőzésen. Fotó: MTI/Ujvári Sándor

A hazaiak keretéből csak a horvát jobbátlövő, Luka Stepancic hiányzott.

Jó védekezésére és Mirko Alilovic védéseire alapozva a Szeged fokozatosan növelte előnyét, és a 11. perc elején már 7-3-ra vezetett. A folytatásban egy ideig felváltva estek a gólok, majd a hazaiak egy 4-1-es sorozattal tovább növelték a különbséget, és a hat találatig jutó Bánhidi Bencének köszönhetően magabiztos vezetéssel vonulhattak a szünetre (18-12).

Stanislav Kasparek és Bogdan Radivojevic vezérletével a második félidőt is jól kezdték a házigazdák, majd a Porto a kapusa lecserélésével létszámfölényes támadójátékra váltott. A portugálok egy hármas gólsorozattal felzárkóztak, és amikor egy újabb 4-1-es szériát produkáltak, Juan Carlos Pastor szegedi vezetőedző a meccs háromnegyedénél időt kért.

A szegedi Borut Mackovsek (b) és Matej Gaber (j), valamint Fábio Ramos Magalhaes (k), a portugál csapat játékosa. Fotó: MTI/Ujvári Sándor

Ez segített csapatának, amely jól védekezett, és rendre kihasználta, hogy ellenfele üresen hagyta a kapuját. A hajrában sem változott a játék képe, a Porto hatékonyan támadott a felállt védőfallal szemben, a hazaiaknak azonban rendre volt válaszuk, és végig vezetve, magabiztosan győztek.

Mivel a Porto október közepén 25-19-re nyert hazai pályán, az egymás elleni mutatóban jobb, mint a magyar együttes, aminek a csoportvégeredménynél lehet fontos szerepe.

A mezőny legeredményesebb játékosa a szegedi Jonas Källman volt hét góllal, Radivojevic, Kasparek és Bánhidi, illetve a túloldalon Rui Silva hat találatig jutott. Mirko Alilovic 14 védéssel járult hozzá a sikerhez.

A Szegednek 1996 óta ez volt a 208. mérkőzése és a századik győzelme a BL-ben

Juan Carlos Pastor, a MOL-Pick Szeged vezetőedzője: „Nagyon örülök, hogy részese lehettem a történelmi 100. sikerünknek, amelyhez először a szurkolóknak gratulálok. Büszke vagyok a csapatomra, hogy megszereztük a két pontot. Jól védekeztünk és könnyű gólokat szereztünk, amellyel magabiztos előnyre tettünk szert. Ebben nagy része volt Bánhidi Bencének. A Porto felzárkózási lehetőségét mi adtuk meg a hibáinkkal, azt viszont azért sajnálom, hogy nem sikerült nekünk is hat góllal nyerni, de a legfontosabb, hogy nyertünk. Jó színvonalú mérkőzést láthatott a közönség két sportszerű együttes között.”

Bánhidi Bence: „Nagyon jó érzés, hogy dicséretet kaptam az edzőktől. Úgy érzem, hogy előrébb léptünk a PSG elleni találkozóhoz képest, zártabban védekeztünk, Mirko jól védett a kapuban, támadásban pedig hatvan percen át koncentráltan játszottunk, így nem szórtuk el a labdákat és nem kaptunk könnyű gólokat.”

Dean Bombac (b), a Szeged és Manuel Späth (j), a portugál csapat játékosa. Fotó: MTI/Ujvári Sándor

Férfi kézilabda Bajnokok Ligája

A csoport, 11. forduló:

MOL-Pick Szeged – FC Porto (portugál) 35-31 (18-12)
Szeged: Alilovic, Miklerr (kapusok), Källman 7, Bodó 1, Canellas 1, Henigman, Radivojevic 6 (4), Gaber, Sostaric 1, Bánhidi 6, Kasparek 6, Stranovsky, Bombac 4, Rosta, Mackovsek 3, Zsitnyikov.
Porto: Quintana 1, Mitrevski (kapusok), Iturriza 3, Späth 3, Martins 3, Mbengue, Silva Sousa Martins 6, Salina, Mitrevski, Sliskovic, Fernandes 1, Branquinho 2, Silva da Borges 3, Aareia 4 (4), Gomes 1, Alves 1, Magalhaes 3.

Lövések/gólok: 53/35, illetve 50/31
Gólok hétméteresből: 4/4, illetve 5/4
Kiállítások: 6, illetve 2 perc

SG Flensburg-Handewitt (német)-HC Vardar 1961 (északmacedón) elhalasztva
Elverum Handball (norvég)-Paris Saint-Germain Handball (francia) elhalasztva
HC Meskov Breszt (fehérorosz)-Lomza Vive Kielce (lengyel) 35-30 (15-11)

A csoport állása: 1. Flensburg 15 p (+11, 9 mérk.), 2. Kielce 13 p (+31, 8 mérk.), 3. Breszt 11 p (-4, 11 mérk.), 4. PSG 8 p (+9, 7 mérk.), 5. Porto 8 p (-6, 10 mérk.), 6. Szeged 6 p (0, 8 mérk.), 7. Elverum 4 p (-30, 9 mérk.), 8. Vardar 3 p (-11, 6 mérk.).

Február 14., vasárnap
18:00 HC Vardar 1961 (északmacedón)-MOL-Pick Szeged (Tv: Sport1)

A három győzelemmel és öt vereséggel az A csoport hatodik helyén álló szegediek vasárnap az északmacedón Vardar Szkopje otthonában folytatják szereplésüket a BL csoportkörében.

Forrás: MKSZ/MTI/pickhandball.hu