Százszázalékosan zárta az alapszakaszt a címvédő FTC

A címvédő Ferencváros százszázalékosan zárta az E.ON férfi ob I alapszakaszát: a zöld-fehérek a 14. forduló csütörtöki összecsapásán négy góllal nyertek az Eger vendégeként.

Varga Dénes (FTC) három gólt szerzett Egerben. Fotó: Madar Dávid/MVLSZ

Villámgyors gólváltás nyitotta a rangadót: a Ferencváros rögtön az első támadás végén megszerezte a vezetést, Vámos Márton helyezett a rövidbe, majd azonnal érkezett a válasz a túloldalon, Angelos Vlachopoulos értékesítette a házigazdák javára megítélt emberelőnyt. A gólpárbaj után az Eger percei következtek, előbb Strahinja Rasovics juttatta előnyhöz a vendéglátókat, majd a tengerentúlról hazatérő Valics Bence hárított óriási ziccert – Aaron Younger próbálkozott fórból. A hevesiek saját nevelésű fiatalja, Kürti Dominik vette be a ferencvárosi kaput, s bár lövése először a kapufán csattant, a labda mégis a gólvonal mögött kötött ki. Nem maradt adós bravúros védéssel Gárdonyi András sem, a zöld-fehérek egyese Nikola Murisics lövését védte a hajrában, majd indította Varga Dénest, aki meg sem állt az egri kapuig, 3-2.

Kisszünet után magasabb fokozatra kapcsoltak Varga Zsolt tanítványai, Dumi pedig a második játékrészt úgy folytatta, ahogy az első felvonás végén abbahagyta: fórgóljával döntetlenre módosult az állás. Sőt, hamarosan a vezetést is magukhoz ragadták a vendég fővárosiak, Nikola Jaksics harcolt ki egy kiállítást, Slobodan Nikics pedig megtorolta a szabálytalanságot, és gólra váltotta az emberelőnyös helyzetet, 3-4.

A küzdelem a térfélcserét követően sem hagyott alább. Aaron Younger akciógóljának ezúttal nem állta útját sem védő, sem kapus, így a mérkőzésen először vezetett két góllal a Ferencváros, míg Dabrowski Norbert legénysége Nikola Murisics találatával zárkózott.

Izgalmas nyolc perc várt a csapatokra a záró játékrészben – legalábbis a meccs állása alapján úgy tűnt. A harmadik perc végén Varga Dénes állította vissza a kétgólos különbséget, az Eger pedig Angelos Vlachopoulos akciógóljával kapaszkodott. Érkezett azonban Nikola Jaksics, és fórban értékesített duplájával eldöntötte a mérkőzést, esélyt sem adva a házigazdáknak, hogy visszazárkózhassanak. A 9-5-ös végeredményt Aaron Younger állította be.

E.ON férfi ob I, alapszakasz 14. forduló, A csoport:

ZF-Eger – FTC-Telekom Waterpolo  5-9 (3-2, 0-2, 1-1, 1-4)
Gól: Vlachopoulos 2, Kürti, Rasovics, Murisics, ill. Varga Dénes 3, Younger 2, Jaksics 2, Vámos, Nikics.

1.  FTC-Telekom Waterpolo       14 14   –   –   195-87  42 pont
2.  ZF-Eger                     14 11   1   2  167-105  34
3.  BVSC-Zugló                  13  6   2   5  130-121  20
4.  RacioNet-Honvéd             13  6   1   6  117-115  19
5.  PVSK-Mecsek Füszért         13  5   1   7  112-127  16
6.  Metalcom Szentes            13  5   1   7  102-132  16
7.  AVUS Szombathely            13  3   –  10  108-156   9
8.  KSI                         13  –   –  13   77-165   0