Szegedi siker otthon a Kielce ellen

A Szeged házigazdaként 26-25-re legyőzte az előző idényben ezüstérmes lengyel Kielcét szerdán a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének tizedik fordulójában.

Bombac
Dean Bombac, a Szeged (b) és Daniel Dujshebaev Dovichebaeva, a Kielce játékosa a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének 10. fordulójában játszott OTP Bank-Pick Szeged – Barlinek Industria Kielce mérkőzésen a szegedi Pick Arénában. Fotó: MTI/Ujvári Sándor

A hazaiak keretéből Szymon Dzialakiewicz és Carlos Molina hiányzott.

Lengyel góllal és azonnali magyar egyenlítéssel indult a meccs, majd néhány percig a kapusok brillíroztak. Ezután emberhátrányba került a Szeged, ebben az időszakban egy gólt kapott, egyet pedig lőtt, aztán hétméterest hibázott. Mindkét együttes keményen védekezett, így egyik oldalon sem bizonyult könnyű feladatnak a gólszerzés.

Tíz és fél perccel a kezdés után először vezetett a mérkőzésen a Szeged (5-4), negyedóra elteltével pedig háromgólos volt az előnye. A folytatásban is megmaradt, sőt, a félidőig még nőtt is ez a különbség a két csapat között, így végül a szünetben néggyel vezetett a vendéglátó alakulat (15-11).

A második félidő első perceiben nagyszerűen védekezett a Szeged, amely szép akciókat vezetett és pontos is volt a befejezéseknél. A Kielce – amely rövid idő alatt kétszer is emberhátrányba került – tartotta a lépést a riválissal, ugyanakkor Mikler Roland parádézott a kapuban, így közelebb nem tudott férkőzni a lengyel együttes.

A Szeged ugyan pocsék arányban értékesítette a hétmétereseket, Mikler nagyszerű védéseinek és többek között Bánhidi Bence remeklésének köszönhetően 10 perccel a vége előtt mégis hat góllal vezetett (23-17).

A hajrában percek alatt három gólra zárkózott fel a Kielce, Kárpáti Krisztián vezetőedző így időt kért, mely után csapata hét a hat elleni játékkal kockáztatott, ennek eredményeként állandósulni látszott a háromgólnyi különbség. Egy perccel a lefújás előtt Emil Kheri Imsgard fontos pillanatban védte a lengyelek hétméteresét, a Kielce viszont néhány másodperccel később újra büntetőt dobhatott, s ekkor Alex Dujshebaev nem hibázott. Az utolsó fél percet ugyanakkor kihúzta a hazai együttes, ezzel fontos győzelmet aratott.

A szegedieknél Bánhidi, Mario Sostaric, Dean Bombac és Imanol Garciandia egyformán négy-négy góllal zárta a meccset, Mikler pedig 12 lövést hárított. A túloldalon a találkozó legeredményesebb játékosaként Alex Dujshebaev 6 gólig jutott, Andreas Wolff 15 lövést védett.

A két csapat 14. egymás elleni tétmérkőzésén ez volt a harmadik magyar győzelem – az előző kettőhöz hasonlóan egygólos különbséggel – tíz lengyel siker és egy döntetlen mellett.

Kárpáti Krisztián, a Szeged vezetőedzője

„Küzdelmes, kemény meccs volt, mindkét együttes a védekezésre fókuszált. Remek kapusteljesítményeket láttunk mindkét oldalon. A második játékrészben kisebb volt a rotációnk, mint máskor, a Kielce pedig a hét a hat elleni játékkal felzárkózott. Mentálisan erősen voltunk – az RK Zagreb elleni meccs után Dean Bombaccal átbeszéltünk néhány taktikai dolgot, ezek jól működtek.

Mikler Roland, az OTP Bank-Pick Szeged kapusa

„A félidőben viccesen szóltam Andreas Wolffnak, hogy elég lesz a hetesek kivédéséből, mégsem hagyta abba… Ami minket illet, egy igazi csapatsiker volt, közösen hoztuk össze. Tudtuk, hogy ezek az extra pontok nagyon kellenek nekünk a továbbjutáshoz, és azt is, hogy egy ilyen csapat ellen ezt csak extra teljesítménnyel hozhatjuk össze.”

Talant Dujshebaev, a Kielce vezetőedzője

„Jól játszott és remekül küzdött a hazai csapat, mi pedig rengeteg technikai hibát vétettünk, különösen az első félidőben. A másodikban összeszedtük magunkat, jár az elismerés a játékosaimnak, mert jól küzdöttek, soha nem adták fel. Végül kikaptunk ugyan, így ki kell elemeznünk, mit hibáztunk. Ha hasonlóan küzdünk a jövőben is, nem lesznek problémáink.”

EHF férfi kézilabda Bajnokok Ligája

A csoport, 10. forduló:

OTP Bank-Pick Szeged – Barlinek Industria Kielce (lengyel) 26-25 (15-11)
Szeged:
 Mikler – Sostaric 4, Garciandía 4, Mackovsek 1, Kalaras 2, Jelinic 2, Bombac 4/2. Csere: Imsgard (kapus), Bánhidi 4, Frimmel, Martins 2, Gaber 2, Stepancic 1, Szita.
Industria Kielce: Wolff – Kounkoud 2, A. Dujshebaev 6/1, Thrastarson 4/3, Karalek 1, Sicko 4/1, Nahi 2. Csere: Gebala, Olejniczak, Tournat 1, Wiaderny 1/1, Paczkowski 1, D. Dujshebaev 3.

A januári németországi Európa-bajnokság miatt szünet következik a BL-ben, az öt győzelemmel, egy döntetlennel és négy vereséggel álló Szeged február 15-én a norvég Kolstad HB ellen hazai pályán folytatja szereplését.

Forrás: MTI / pickhandball.hu