Szegedi vereség a címvédő Kielce otthonában

Kielce_SzegedA MOL-Pick Szeged 28-24-re kikapott a címvédő Vive Tauron Kielce vendégeként a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének 12. fordulójában.

A két szurkolótábor remek kapcsolatát mutatja, hogy a kezdés előtt a csapatokat közös koreográfiával köszöntötték, amely teljesen beborította az egyik lelátót. „Nincs hatalom, ami megoszthat minket” – állt a feliraton a lengyel-magyar baráti viszonyra utalva.

A horvát Manuel Strlek három góljával kezdődött a találkozó (3-1), amelyet az európai szövetség a hét mérkőzésének választott. Az ekkor megszerzett előnyét egy ideig magabiztosan őrizte a Kielce, mert a vendégek több nagy ziccert is kihagytak, és hat percen keresztül képtelenek voltak betalálni (7-5).

A szegediek némileg lassítani tudták a játékot, hatékonyabbá tették a védekezésüket, hibázásra kényszerítették a hazaiakat, ennek köszönhetően a 19. percben először vezettek (9-10). Nagy csatát, de kevés gólt hozott az első félidő hajrája, amelynek végén egy találattal a magyar együttes állt jobban (13-14).

A szünet után növelte, majd egy ideig őrizte előnyét a Szeged (18-20), ám ezt követően több mint hat percig nem szerzett gólt, és ezalatt a szigorúan védekező lengyelek fordítottak (22-20). A vendégek csak a végjátékban tudtak elmozdulni a holtpontról, de akkor már nem volt esélyük a magabiztosan vezető Kielcével szemben.

A mezőny legeredményesebb játékosa a hazaiak spanyol beállója, Julen Aguinagalde volt, aki mind a nyolc kísérletét gólra váltotta.

A szegediek jövő szombaton a horvát PPD Zagreb együttesét fogadják a BL csoportkörében.

Balogh Zsolt, a MOL-Pick Szeged játékosa: „Nehéz mit mondani most. Nem először fordul velünk elő, hogy az első félidőben jól játszunk védekezésben és támadásban is, míg a második játékrészben dekoncentrálttá válunk. A végére elvesztettük a hitünket, ahogy fáradtunk úgy jött az egyre több hiba.”

Férfi kézilabda BL, csoportkör, 12. forduló, B csoport:

Vive Tauron Kielce – MOL-Pick Szeged 28-24 (13-14)
Kielce: Szmal, Ivic (kapusok), Aginagalde 8, Bielecki 2, Bombac 1, Chrapkowski, Djukic 2, Jachlewski 1, M. Jurecki 2, Kus 2 (2), K. Lijewski 3, Paczkowski, Strlek 4, Vujovics, Walczak, Zorman 3. Edző: Talant Dujshebaev.
Szeged: Sierra, Nagy M. (kapusok), Balogh 4 (3), Bánhidi 1, Blazevic, Bodó, Buntic 2, Gaber 2, Gorbok 6, Källman 2, Obranovic 3, Rodriguez Alvarez 1, Skube 3, Sostaric, Thiagus Petrus, Zubai. Edző: Juan Carlos Pastor.

A csoport állása: 1. Vardar Szkopje (macedón) 18 pont, 2. Rhein-Neckar Löwen (német) 17, 3. Vive Tauron Kielce 16, 4. MOL-Pick Szeged 13, 5. Meskov Breszt (fehérorosz) 12, 6. PPD Zagreb (horvát) 7 (288-309), 7. Celje Pivovarna Lasko (szlovén) 7 (341-370), 8. IFK Kristianstad (svéd) 6