Szégyenteljes kosaras vereség Izlandon

kosárlabda_magyar-Izlandi, 440

A magyar női kosárlabda-válogatott kikapott Izlandon az Európa-bajnoki selejtező negyedik fordulójában, elszenvedve első vereségét a kvalifikációs sorozatban.

Az E-csoportban veretlenül éllovas magyar válogatott szombaton óriási csatában 65–64-re verte meg Pécsen a szlovákokat, a meccs hőse a honosított Quigley Allie volt, aki egymaga 27 pontot szórt. Az izlandiak aznap Portugáliában szerepeltek, és elszenvedték harmadik vereségüket is, így sereghajtók a kvartettben.

A két csapat novemberi csoportmérkőzését 72–50-re nyerték a magyarok Miskolcon, a reykjavíki „visszavágóra” azonban Quigley nem tartott a csapattal. A válogatott– amely júniusban a 14-20. helyen zárt a magyar-román közös rendezésű Eb-n – kissé beragadt, a nagyszünetben 46–35 volt az állás. Térfélcsere után a szigetországiak egy 9–0-ás rohammal kezdtek, és 57–36-nál eldőlni látszott a mérkőzés, ám a vendégek beleerősítettek, így a negyedik játékrész 68–56-ről indult.

A záró szakasz elején a Svitek-gárda két alkalommal is feljött tíz pontra (68–58, 73–63), de ennél közelebb már nem tudott férkőzni ellenfeléhez.

NŐI KOSÁRLABDA EB-SELEJTEZŐ
E-CSOPORT, 4. FORDULÓ

IZLAND–MAGYARORSZÁG 87–77 (22–15, 24–20, 22–21, 19–21)
MAGYARORSZÁG:
Fegyverneky 12, Raksányi 5/3, Simon Zs. 4, Zele 6, KRIVACSEVICS 24. Csere: Fűrész, Licskai 7/3, Határ 7, Horváth B. 5/3, Dubei 7
MESTERMÉRLEG
Stefan Svitek:
– Nem lehet ennyi pontot kapni Izlandtól, a védekezéssel végig óriási problémáink voltak, kaptunk tizenkét hármast. Igen, mondhatjuk, hogy szégyenteljes ez a vereség. Az Európa-bajnoki kijutásra jelentősen fogytak az esélyeink, lehet, hogy ezzel az eredménnyel el is szálltak.