Székesfehérváron nyert a Szedeák

Az éllovas Szedeák 87-78-ra győzött az Alba Fehérvár vendégeként a férfi kosárlabda NB I szombati találkozóján. A nőknél szoros meccsen győzött az éllovas Szekszárd.

Fotó: Alba Fehérvár/Simon Erika

Nagyszerűen kezdte az Alba Fehérvár elleni idegenbeli meccset a Naturtex-SZTE-Szedeák. Alig telt el a negyed fele, és már több mint tíz ponttal vezetett Szrecsko Szekulovics csapata, miután Zach Brown már az ötödik szegedi triplát jegyezte. 25–13-as szegedi vezetésnél kért időt az Alba.

A folytatásban sem változott a játék képe, a Szedeák sorra vezette a remek támadásokat, a játék minden elemében felülmúlta neves ellenfelét a Tisza-parti csapat, amely végig roppant jó ritmusban játszott. A szünet előtt már a húsz pont is megvolt, Zach Brown támadólepattanója után tett vissza egy labdát, 54–34, védekezésben nem találta az ellenszert a Szedeákra az Alba Fehérvár.

A korábban az Albában játszó Darrin Govens egészen parádés első félidőt produkált, 19 pontot szerzett, a Szedeák pedig 71%-al dobott az első két negyedben.

A nagyszünetben így 23 ponttal, 57–34-re vezetett a Naturtex

A harmadik negyed első felében kapkodóvá vált a játék, ekkor az Alba húsz alá tudott jönni, de Szekulovics időkérése után Govens hármasával újra húsz pont fölé ment a Szedeák. Ezt a tíz percet ugyan elvitte az Alba, a Szedeák támadásban picit megtorpant, de így is kényelmes, 17 pontos előnyből várhatta az utolsó játékrészt.

Ahmad közelijével 13-ra zárkózott a Fehérvár, de ekkor jött Dickey és Govens, így újra közelebb voltunk a húszpontos előnyhöz. Nem játszott olyan jól a Szedeák, mint az első félidőben, igaz, azt egy Alba ellen 40 percen át hozni nem könnyű feladat.

Vojvoda Dávid tizenegyre hozta vissza a székesfehérváriakat, Curry hármasával pedig ugyan tízen belülre jött az Alba, de ekkor már csak egy perc volt hátra a meccsből.Végül nyert a Szedeák, amely az ötszörös bajnokot is legyőzte idegenben, és ebben a szezonban első csapatként nyerni tudott Székesfehérváron – zsinórban pedig hetedik meccsét nyerte meg a bajnokságban.

Szrecsko Szekulovics, a SZEDEÁK vezetőedzője: „Gratulálok a csapatomnak, nagyon koncentráltak voltunk! Remekül védekeztünk és támadásban is jól játszottunk! Tartottam az Albától, hiszen egy jó csapatról van szó, de szerencsére megmaradt a különbség a második félidőben. Nem akartunk sietni a szünet után. Egy családként dolgozunk együtt, ez motivál bennünket.”

Kerpel-Fronius Gáspár: „Az első félidőben minden bejött, jó dobóformával nyitottunk, rengeteg gólpasszunk volt. A második félidőben kicsit megálltunk, de addigra megalapoztuk a mérkőzést. Sokat kivett belőlünk az első félidő, nem bírtuk végig ezt az iramot. Nincs sok időnk, kedden már Oroszlányban játszunk, a Fehérvárt viszont legyőzni mindig nagy dolog.”

Férfi kosárlabda Nb I:

Alba Fehérvár – Naturtex-SZTE-Szedeák 78-87 (21-31, 13-26, 17-11, 27-19)
Alba: Vojvoda 18/9, Curry 12/6, Lukács 6/6, Davis 5/3, AHMAD 22. Csere: Takács Ma., Turner 11, Awogbemi, Omenaka 4.
Naturtex-SZTE-Szedeák: Kerpel-Fronius G. 2, GOVENS 28/9, BROWN 14/12, DZSELETOVICS 23/6, DICKEY 16. Csere: Keller, Kerpel-Fronius B. 4.

Szoros meccsen győzött az éllovas Szekszárd

A listavezető Szekszárd hazai pályán négy ponttal kerekedett a Csata együttese fölé a női kosárlabda NB I szombati mérkőzésén.

Fotó: Markovics Kornél

A héten szerződést hosszabbító Bálint Réka 14 pontig és 5 lepattanóig, Studer Ágnes 6-6 pontig és gólpasszig jutott. A két nyerőember mégis Maja Skorics (23 pont, 9 assziszt, 4 lepattanó) és Szárá Krnjics (19 pont, 8 lepattanó) volt.

Az Atomerőmű KSC szerdán a bajnoki címvédő Sopron Basket vendége lesz (kezdés: 19.30 óra), majd utazik Ceglédre és a PEAC-Pécshez.

Női kosárlabda NB I:

Atomerőmű KSC Szekszárd – Ludovika-FCSM Csata 87-83 (23-19, 25-15, 18-21, 21-28)
Szekszárd: Studer 6/3, Miklós M. 2, Bálint R. 14/6, SKORICS 23/3, GOREE 14. Csere: KRNJICS 19, Zele 2, Szabó F., Friskovec 4, Holcz, Theodoreán 3/3.
Csata: HORVÁTH B. 16/6, BÖRÖNDY V. 12/3, Mányoky 11/6, Hegedűs J. 4, ZEMPARE 16. Csere: ANGYAL B. 24/12, Gyöngyösi, Toman.