A Szekszárd hatpontos előnyt szerzett

A Szekszárd otthon 79-73-ra legyőzte a spanyol Girona csapatát szerdán a női kosárlabda Európa Kupa negyeddöntőbe jutásért rendezett párharcának első mérkőzésén.

Laia Palau és a labdával Studer Ágnes, aki az utolsó fél percben öt pontot szerzett. Fotó: Jantner Zsolt/FIBA

Eddig is kosárlabda-láz volt a városban, de a spanyol Spar CityLift Girona elleni találkozó miatt még inkább felbolydult a megyeszékhely. Mindenki ott akart lenni a sportcsarnokba, s valóban olyan sokan voltak, hogy tényleg egy tűt sem lehetett volna leejteni.

Amikor a szekszárdi lányok Theodoreán Alexandra vezetésével kifutottak a pályára, szinte beleremegtek a falak, akkora volt a hangzavar, a sajtóasztalon a kolléga üdítője is hullámzott a pohárban.

Ijesztőek voltak a spanyolok, de ijesztő volt a hangulat is, ami oly sokszor segítette már bravúrhoz Studer Ágnesékat. A lengyel Artego Bydgoszcz elleni feltámadás (26 pontos győzelem a 17 pontot vereség után) is nagyban volt köszönhető a fantasztikus szurkolótábornak.

Mégis a spanyolok kezdtek jobban, a szekszárdiak alig jutottak dobóhelyzethez az elején a Girona remek védekezése miatt. Djokics Zseljko idegesen szaladgált az oldalvonal mellett, osztotta az instrukciókat, s talán ez a fanatizmus volt az, ami átragadt a KSC-sekre, akik elkezdték a felzárkózást, s egyre jobban elkapták a ritmust. Abby Bishop, Erica McCall és Ivana Dojkic is fontos kosarakat szerzett, s 18–17-nél először a Szekszárdnál volt az előny. A spanyolok arcára mintha rémület ült volna ki, láthatóan nem erre számítottak.

A labdával Ivana Dojkic, aki 14 pontja mellett kiosztott 6 gólpasszt és leszedett 6 lepattanót is. Fotó: Jantner Zsolt/FIBA

Az Euroliga-győztes karmesterük, a 39 éves Laia Palau olykor értetlenül csóválta a fejét, a KSC pedig egyre inkább ellépett. A negyed harmadik percében, 30–21-nél már újabb csodát vizionáltunk, de a spanyolok visszajöttek, s a félidő előtt két másodperccel egy labdaszerzés után egy triplával egalizáltak is. A korábban a győrieket kétszer is alaposan helyben hagyó spanyolok emberükre akadtak a KSC-ben, amely ezúttal is nagyot küzdött, s az első félidő alapján minden esélye megvolt a sikerre.

Meg is lett a győzelem, mert a szekszárdiak a második félidőben életükért küzdve kosaraztak – a sors igazságtalansága lett volna, ha ez nem párosul győzelemmel. Jövő szerdán jön a visszavágó Spanyolországban – a most látottak alapján egyáltalán nem reménytelen a szekszárdi lányok helyzete.

Djokics Zseljko: „A kosárlabda ünnepe volt ez a mérkőzés. Nehéz játszani a Girona ellen, de a lányok nagyot küzdöttek. Remélem, lesz még lehetőségünk itthon egy újabb meccsen pályára lépni.”

Női kosárlabda EK, negyeddöntőbe jutásért, első mérkőzés:

Atomerőmű KSC Szekszárd – Spar Citylift Girona (spanyol) 79-73 (23-21, 16-18, 18-19, 22-15)
Szekszárd: Studer Á. 8/6, Eldebrink 6, Gereben 10/3, McCCALL 19, BISHOP 16. Csere: Theodoreán 3/3, DOJKIC 14/6, Kiss V., Mansaré 3, Bálint R.
Girona: Martínez 3, PALAU 8/3, MURPHY 18/12, HAMPTON 14, COLHADO 20. Csere: Oma 2, Reisingerova 5, Sánchez, Buch 3