A Szekszárd nyert, a Sopron kikapott

A legutóbb ezüstérmes Sopron két ponttal kikapott a Fenerbahce vendégeként a női kosárlabda Euroliga B csoportjának harmadik fordulójában.

A játéknapot 50 százalékos mérleggel kezdő magyar bajnok együttes a találkozó első felében jól játszott, a nagyszünetre ötpontos előnyt harcolt ki. A harmadik szakaszban azonban pontatlanná váltak a soproni kosarasok, sokat hibáztak támadásban, mindössze kilenc pontot szereztek, így az isztambuli gárda fordítani tudott. A negyedik tíz perc elején fej fej mellett haladt a két csapat, a negyed közepe azonban a hazaiaknak sikerült jobban. A hajrát hétpontos előnnyel kezdték, és bár a Sopron kitartóan üldözte ellenfelét, végül két ponttal kikapott.

Roberto Iniguez: „Gratulálok ellenfelünknek! Nagyon jó második félidőt produkáltak, jobbat, mint mi. A szünet után lassan kezdtünk, hiányzott a kellő agresszivitás is a játékunkból. Gratulálok a játékvezetőknek, remek munkát végeztek ma a kellő pillanatokban.”

Fegyverneky Zsófia: Nagyon jó mérkőzést játszottunk a Fenerbahce otthonában, 40 percig nyitott volt a kimenetele. Apróságokon múlt, a végén egy-egy kihagyott dobáson. Védekezésben pedig egy-egy lepattanónál nem figyeltünk kellően, melyből 2+1-et kaptunk. Sajnálom a két pontot, mert volt győzelmi esélyünk.”

Valerie Garnier, Fenerbahce SK vezetőedzője: „Nagyon jó második félidőt nyújtottunk, különösen védekezésben! Igen fontos győzelmet arattunk, és a többi játékossal kiegészülve a jövőben még erősebbek leszünk. Ha a szünet után látott védekezést tudjuk nyújtani 40 percen át, akkor bármit elérhetünk idén!”

Női kosárlabda Euroliga, 3. forduló, B csoport:

Fenerbahce-Sopron Basket 69-67 (20-21, 14-18, 17-9, 18-19)
Fenerbahce SK: Vardarli 7/3, Plum 11, Zandalasini 6, Vaughn 6, Verameyenka 22/3. Csere: Sottana 17/3, Canitez -, Senyürek -, Yavas -, Topuz – .
Sopron Basket: Fegyverneky 10, Turner 9/6, Crvendakic 14/6, Zahui 10, Dupree 13. Csere: Salvadores 9/3, Határ 2, Dubei – .

Gereben Lívia a labdával. Fotó: Jantner Zsolt/FIBA

Győzött otthon a Szekszárd

A Szekszárd hét ponttal verte hazai pályán a Nymburkot a női kosárlabda Európa Kupa harmadik fordulójában.

A magyar csapat 1/1-es győzelem/vereség mutatóval kezdte a szerdai mérkőzést, a cseh együttes pedig két sikeresen megvívott párharc után érkezett Szekszárdra. Eleinte a vendégek játszottak pontosabban, de a hazaiak teljesítménye fokozatosan javult és az utolsó negyedben többször is vezettek tíz ponttal. Abby Bishop és Erica McCall 24-24 ponttal járult hozzá a sikerhez.

Djokics Zseljko: „Az előző három mérkőzésen elszenvedett három vereség megtanított arra minket, hogy mit jelent győzni. Nem játszottunk jól, de mindenki hozzátett valamit a csapat játékához. Örülni kell ennek a fontos győzelemnek.”

Dan Kurucz: „A visszatérő Abby Bishop Erica McCallal jól dolgozott a palánkok alatt, ez döntő tényezőnek bizonyult. Hiába hozta a két legponterősebb játékosom a tőle megszokott teljesítményt, ez is kevés volt a Szekszárd ellen.”

Női kosárlabda Európa Kupa, 3. forduló

H csoport:

Atomerőmű KSC Szekszárd-Nymburk 72-65 (17-21, 14-10, 18-16, 23-18)
Szekszárd: Studer Á. 7/3, Eldebrink 5, Jovanovics, MCCALL 24/3, BISHOP 24/6. Csere: Gereben 9/3, Mansaré, Theodoreán 3/3, Bálint.
Nymburk: WELLS 20/12, Hunková 15/15, Pecková 9/3, Stehliková, Homencsuk 8. Csere: Hosková 10, Sklenarová 1, Prytz, Bittar 2.

MBK Ruzomberok – Cinkarna Celje 77-68 (28-14, 10-18, 20-20, 19-16)

Ebben a csoportban a Szekszárd és a Nymburk mellett a szlovák Ruzomberoknak is két győzelme és egy veresége van három forduló után.

Forrás: MTI/kscszekszard.hu/wb-sopron.com