Szenzációs szegedi győzelem a világválogatott ellen

Zubai Szabolcs. MTI Fotó: Kovács Anikó

A remek napot kifogó Szeged 31-29-re legyőzte az előző idényben második helyen záró Kielt a férfi kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjében, a párharc első mérkőzésén.

A Tisza-partiak az egyik legveszélyesebb ellenfelet kapták, miután az előző körben búcsúztatták a Bundesliga második helyén álló Rhein-Neckar Löwent. Ezúttal a német élvonal éllovasa, a háromszoros (2007, 2010, 2012) BL-győztes Kiel került az útjukba.

A hazaiak svéd légiósa, Jonas Källman két héttel vakbélműtéte után vállalta a játékot.

Parádésan kezdett a Szeged, a 8. percben már 5-2-re vezetett, ezzel időkérésre kényszerítette nagyhírű riválisát. Jól forgatta csapatát Juan Carlos Pastor, sokan járultak hozzá a remek játékhoz. A lendület továbbra is megmaradt, ennek eredményeként a 18. percben már 12-7 volt az állás. Ekkor a Kiel is rátalált a hatékony sorára, és megkezdte a felzárkózást. Feljött 14-13-ra, ám egyenlítenie nem sikerült, mert az időt kérő hazaiak is tudtak újítani. A védelmek nem remekeltek, sok volt a gól. Az első félidőben esett 17 hazai találaton kilencen osztoztak.

A második félidő is jó szegedi kezdéssel indult, pillanatok alatt 21-17-re módosult az állás. Amikor magához tért a Kiel, fokozatosan felzárkózott, és Källman kiállítása alatt 23-22-re jött fel. Innentől végig tapadt ellenfelére a német gárda.

Az utolsó tíz perc 26-25-ről indult. Amikor a fáradó Szegedtől átvette a vezetést a Kiel (27-28), időt kért Pastor. Ez hatott, mert fantasztikus hajrát mutatott be csapata, és végül Bombac hatalmas bombájával sikerült kétgólos előnyt kiharcolnia a jövő vasárnapi visszavágóra.

Juan Carlos Pastor, a Szeged vezetőedzője– Nagy győzelem volt ez a meccs, gratulálnom kell az összes játékosomnak, különösen az alig két hete megműtött Jonas Källmannak. Ritkán találkozok ennyire profi sportolóval. Amikor a Kiel visszajött a meccsbe, a csapatnak volt válasza erre, és két góllal nyertünk. A magyar kézilabdázásnak is hatalmas dolog, hogy győzni tudtunk.

Alfred Gislason, a Kiel vezetőedzője– Természetesen nyerni érkeztünk Szegedre, de rosszul kezdtünk, a védekezésünk nem működött. A hajrában vezetni tudtunk, volt esélyünk a győzelemre is, de nem sikerült. Viszlát a jövő héten!

Ilyés Ferenc, a Szeged átlövője– Nyertünk, de nem szabad itt megállni. Becsületesen felkészültünk, és ha Kielben is így teljesítünk, így küzdünk, talán lehet esélyünk a Final Fourba jutásra. Fantasztikus érzés volt, hogy a lelátón láthattam a családomat!

Filip Jicha, a Kiel átlövője: – Tipikus BL-meccs volt, amelyen mindkét csapat óriási tűzzel játszott. Amikor átvettük a vezetést, boldog voltam, azt éreztem, nyerhetünk, ám az utolsó perceket elrontottuk. Várjuk a vasárnapi visszavágót!

Férfi kézilabda BL, negyeddöntő, 1. mérkőzés:

MOL-Pick Szeged – THW Kiel (német) 31-29 (17-15)
Gól: Bombac 6, Balogh 5, Prodanovic 4, Robledo 4, Källman 4, Zubai 2, Ancsin 2, Ilyés 2, Parrondo 2, ill. Weinhold 5, Vujin 4, Duvnjak 3, Jicha 3, Lundström 3, Pálmarsson 3, Ekberg 2, Canellas 1, Toft Hansen 1, Sprenger 1, Wiencek 1.