Szerb aranyérem a férfi vízilabdatornán, hatodik a magyar csapat

Fotó: Giorgio Scala/Deepbluemedia

Az Európa-bajnok, világliga-győztes szerb válogatott nyerte meg a kazanyi vizes világbajnokság férfi vízilabdatornáját, miután a szombat esti döntőben könnyedén, 11-4-re legyőzte az olimpiai bajnok horvát csapatot. Bronzérmes és olimpiai induló a görög férfi vízilabdacsapat.

Az első negyed még szoros volt, ám azt követően a szerbek elhúztak, előnyüket őrizték, majd a záró felvonást 4-0-ra nyerték meg. A fináléban mindkét csapat 27-27 alkalommal próbálkozott gólszerzéssel, ami azt jelenti, hogy a szerbek mutatója 40,7 %, míg a horvátoké mindössze 11,8%.

A szerb kapuban Branyiszkav Mitrovics 12 lövésből nyolcat hárított (66,7%).

A világbajnokság legértékesebb játékosának a szerb Dusko Pijetlovicsot választották meg. A torna gólkirálya a 22 gólt szerző kazah Alekszandr Akszenov lett.

Az All Star-csapat kapusa: Josip Pavic (Horvátország). Center: Dusko Pijetlovics (Szerbia). Mezőnyjátékosok: Alekszandr Akszenov (Kazahsztán), Francesco di Fulvio (Olaszország), Jannisz Funtulisz (Görögország), Petar Muslim (Horvátország), Aaron Younger (Ausztrália)

Döntő:

Szerbia-Horvátország 11-4 (2-2, 3-0, 2-2, 4-0)
Gól: Andrija Prlajnovics 3, Milos Cuk 2, Milan Alekszics, Filip Filipovics, Nikola Jaksics, Dusan Mandics, Stefan Mitrovics, Dusko Pijetlovics, ill. Sandro Sukno 2, Antonio Petkovic, Paulo Obradovic.

A görög válogatott ötméteresekkel legyőzte az olasz csapatot a kazanyi vizes világbajnokság férfi vízilabdatornájának szombati bronzmérkőzésén, ezzel indulási jogot szerzett a jövő évi riói olimpiára.

A harmadik helyért kiírt összecsapás végig szoros volt, az első és a negyedik negyedben is csak egy gól volt a különbség a két együttes között, előbb a görögök, majd az olaszok javára. Mivel a középső két negyed egyenlő állással zárult, így 7-7 után büntetődobásokra került sor.

Az ötméteresekben a görögök voltak higgadtabbak – igaz, egyszer a kapufa mentette meg őket a góltól – s megszerezték a bronzérmet, valamint az ötkarikás kvótát.

A 3. helyért:

Görögország-Olaszország 7-7 (1-0, 2-2, 4-4, 0-1) – büntetőkkel 11-9
Gól: Vlachopulosz 3, Afrudakisz, Gunasz, Mourikisz, Mylonakisz, ill. Aicardi 2, Figlioli 2, Di Fulvio, Fondelli, Velotto.

A magyar kispad az 5. helyért játszott Magyarország - Montenegró férfi vízilabda-mérkőzésen. MTI Fotó: Kovács Anikó

A magyar kispad az 5. helyért játszott Magyarország – Montenegró férfi vízilabda-mérkőzésen. MTI Fotó: Kovács Anikó

Kikapott, így hatodik a magyar férfi vízilabda-válogatott

Benedek Tibor együttese a szombati helyosztón, a 2013-as barcelonai döntő „visszavágóján” 10-9-es vereséget szenvedett a montenegrói csapattól.

A kazanyi világbajnokságon a világligagyőztesként már olimpiai résztvevő szerbeket leszámítva Horvátország és Görögország szerzett riói kvótát. A magyar válogatottnak legközelebb a januári belgrádi Európa-bajnokságon lesz erre lehetősége, ahonnan egy válogatott kvalifikálja magát a jövő nyári ötkarikás játékokra.

Az 5. helyért:

Montenegró-Magyarország 10-9 (2-2, 2-1, 2-2, 4-4)
Gól: Ivovic 3, Paskovic, Janovic, Darko Brguljan 2-2, Radovic 1-1, illetve Hosnyánszky, Erdélyi, Varga Dániel 2-2, Szivós, Bedő, Varga Dénes 1-1.