Szétlövés döntött Budapesten

Az Újpest szétlövéssel nyert a sereghajtó Hokiklub vendégeként a jégkorong Erste Liga pénteki játéknapján.

Alaposan megizzadt az Újpest a Tüskecsarnokban. A lilák remek első harmadot produkáltak, de nagy fölényükből és 23 lövésükből egy gól született, az is az utolsó percben Kocsis Ferenc révén. Az immár Gröschl Tamás és Stefan Mega edzőpáros által irányított Hokiklub a második harmadban magára talált, és a 28. percben sikerült egyenlíteni Albert Tibor góljával. A hazaiaknak továbbra is voltak helyzetei, főleg emberelőnyben – kettős fórban is támadhattak -, de gól nem született, ahogy az újpesti lehetőségekből sem, jól védett az újonnan igazolt Filip Landsman.

Az emberelőnyök az utolsó harmadban sem jelentettek igazi előnyt, pedig a hazaiak 2+2 percig próbálkozhattak Varga Arnold büntetés miatt. Az UTE a hajrában került fórba, ám minden lehetőség kimaradt.

A hosszabbításban is többet lőttek a vendégek, de így sem született döntés, ezért jöhetett a szétlövés. Az Újpestből Sikorcin és Stefishen is eredményes volt, a HK-ból viszont senki sem tudta bevenni Sila kapuját, így Szilassy Zoltán csapata két ponttal távozhatott.

Gröschl Tamás, vezetőedző, Hokiklub: „Mindkét új játékos debütálása jól sikerült, és komoly erősségei lesznek a csapatnak. A kapus sokat tett hozzá ahhoz, hogy pontot tudtunk szerezni. Próbálunk egyre feszesebbek lenni és dolgozni azon, hogy a részletek minél inkább ott legyenek és a küzdelmi szintet a plafonon tartsuk. A következő három meccs arról fog szólni, hogy felkészülünk a középszakaszra, ahol bármi történhet.”

Szilassy Zoltán, vezetőedző, UTE: „Látszik, hogy sokkal agresszívebb csapat lett az ellenfél az új edzővel. Egy ilyen meccsen lehet kijönni a negatív spirálból. Sokat tettünk azért, hogy hárompontos győzelmet arassunk, sok helyzetünk volt, de sajnos nem voltunk pontosak. Az a lényeg, hogy nyertünk, ez fontos volt. Abban bízom, hogy átlendültünk ezen a kisebb holtponton.”

Erste Liga:

Hokiklub Budapest-UTE 1-2 (0-1, 1-0, 0-0, 0-0, 0-1) – szétlövéssel
Gól: Albert Tibor (28.), ill. Kocsis Ferenc (20.), Ladislav Sikorcin (65.)

Fehérvári Titánok-EV Vienna Capitals II (osztrák) 5-2 (0-0, 3-2, 2-0)
Gól: John Lewis (21., 24., kettős emberelőnyben), Péter Andor (30.), Balogh Bence (54., emberelőnyben), Brock Beukeboom (58.), ill. Timo Hiltunen (26.), Alexander Maxa (38.)

Gyergyói HK (román) – FTC-Telekom 1-4 (1-1, 0-0, 0-3)
Gól: Péter Zsolt (7.), ill. Nagy Gergő (10., emberelőnyben), Braden Walls (52.), Tóth Adrián (53.), Tóth Richárd (59.)

Schiller-Vasas HC – Sport Club Csíkszereda (román) 2-5 (1-1, 1-2, 0-2)
Gól: Fejes Nándor (3.), Varga Tamás (22., emberelőnyben), ill. Becze Tihamér (7., 40., emberelőnyben), Konstantin Panov (36., 42.), Radim Valchar (43.)

Corona Brasov (román)-DEAC 6-3 (3-0, 2-1, 1-2)
Gól: Péter Balázs (5.), Daniel Tranca (9.), Anders Lidhammar (20., emberelőnyben), Mihály Árpád (34.), Jereme Tendler (37.), Péter Balázs (60.), ill. Hetényi Péter (29.), Hugo Turcotte (42.), Németh Attila (58.)

Szétlövéssel nyert a MAC, rendes játékidőben a DVTK

A MAC Újbuda vendégként, a DVTK Jegesmedvék saját közönsége előtt nyert a szlovák jégkorongliga alapszakaszának pénteki játéknapján.

A fővárosiak szétlövéssel győztek Kassán, a miskolciak a HK Popradot múlták felül rendes játékidőben.

Szlovák liga (Tipsport):
HC Kosice (szlovák)-MAC Újbuda 4-5 (1-1, 1-1, 2-2, 0-0, 0-1) – szétlövéssel
DVTK Jegesmedvék-HK Poprad (szlovák) 3-2 (0-0, 2-1, 1-1)

Fehérvár szoros meccset vesztett Innsbruckban

A Fehérvár AV 19 hosszabbításban 5-4-re kikapott Innsbruckban az osztrák jégkorongliga (EBEL) alapszakaszának pénteki játéknapján.

EBEL:

HC TWK Innsbruck (osztrák)-Fehérvár AV19 5-4 (2-0, 1-2, 1-2, 1-0) – hosszabbítás után
A Fehérvár gólszerzői: Koskiranta (21.), Tikkanen (32.), Luttinen (46.), Erdély (58.)

Forrás: MJSZ/MTI