Szétlövésben kapott ki a DVTK Jegesmedvék

A MAC Újbuda legyőzte a vendég Detvát, míg a DVTK Jegesmedvék csapata szétlövés után kikapott Nyitrán a szlovák jégkorongliga (Tipsport Liga) pénteki játéknapján.

Fotó: DVTK.eu

Marcel Rodman csapata kétgólos előnyre tett szert az első harmadban, Beach és Galanisz révén, de a rendes játékidő vége előtt négy perccel kiegyenlített a hazai együttes.

Lendületesen kezdte a meccset a piros-fehér csapat, rögtön fél perc után Beach vette be Hanuljak hálóját (0-1). A gólt követően sem hagyott alább a lelkesedés, hiába kerültek előnybe a házigazdák, Miskolczi passzából Galanisz volt eredményes, tovább növelve az előny (0-2).

A második gólt követően feléledtek a hazaiak is, de továbbra is a vendégcsapat dominálta a játékot. A 14. percben Vasnak volt lehetősége tovább növelni az eredményt, korongja centikkel kerülte el a kaput, egy perccel később Beach kontrája húzott el a kapu mellett.

A második harmadot egy áthúzódó előnnyel kezdte a DVTK, amit nem sikerült gólra váltani. Ebben a játékrészben a hazai csapat vette át a kezdeményezést, a kemény nyomást a 35. percben sikerült is gólra váltani Kollár révén (1-2).

Az utolsó játékrész elején kiegyenlített küzdelem folyt a jégen, egészen az 55. percig, amikor Lusnák korongja talált utat Adorján hálójába (2-2). A rendes játékidő gyors oda-vissza játékkal telt, ám egyik csapat sem tudta gólra váltani igyekezeteit.

A hosszabbítás sem hozott változást az eredményben, az ezt követő büntetőpárbajban pedig a hazai csapat bizonyult eredményesebbnek, így a pluszpont Nyitrán maradt.

Marcel Rodman, a DVTK vezetőedzője: „Jól kezdtük a játékot, az első harmad a miénk volt, be is találtunk kétszer. A második harmad nem sikerült olyan jól, nem találtuk a játékunkat. A harmadik harmadot jól kezdtük, de engedtük ránk jönni az ellenfelet, amiből meg is született a hazai egyenlítés. Onnantól övék volt a momentum, és nekünk nem sikerült megfordítani a meccset. Végsősoron mindkét csapat megérdemli a pontokat, de győznünk kellett volna.”

Fotó: Mudra László

Kicsit kapkodva kezdte a mérkőzést a MAC,

sok volt a pontatlan passz és a korong eladás. Mégis sikerült megszerezni a vezetést egy emberelőnyös helyzetből: Tomás Klempa és Sofron István passzába Josh Pitt piszkált bele, ezzel meg is született az első MAC gól.

Egy perc múlva egy saját harmadban eladott korong miatt Zuzin került kihagyhatatlan helyzetbe és nem is hibázott. Az első húsz perc végéig maradt a kicsit fejetlen játék, de 23 másodperccel a vége előtt Chris Langkow fonákja újra elsült, amivel újból vezetést szerzett a MAC Újbuda (2-1).

A második harmadra egy jóval eltökéltebb MAC jött ki, és ennek meg is lett az eredménye. Sofron István a saját kipattanóját összeszedve megkerülte a kaput és gyönyörűen húzta be a sarokba a pakkot. Mindezt a második percben. A harmad nagyrészében a gyetvaiak támadtak, de Bálizs Bence mindent védett.

Terbócs István lógott meg emberhátrányban és csak szabálytalanul tudták megállítani, így büntetőlövés következhetett. Terbi az utolsó pillanatig kivárt, de Petrík kapus hárította a próbálkozást. Jött azonban az utolsó perc és vele együtt menetrendszerűen Chris Langkow, aki ezúttal emberelőnyből volt eredményes (4-1).

A harmadik harmad elején a Detva lőtt gólt, Zuzin újfent százszázalékos helyzetbe került, amit persze megint kihasznált. Innentől kezdve hatalmas rohanás kezdődött, amit kiállítások tarkítottak, de egyik csapat sem tudott betalálni.

A végén egy emberelőny és a kapuslehozatal miatt kettős előnybe került a Detva, de Bálizs hatalmas bravúrokkal védett mindent, így maradt a kétgólos MAC győzelem (4-2).

Tipsport Liga:

HK Nitra (szlovák)-DVTK Jegesmedvék 3-2 (0-2, 1-0, 1-0, 0-0, 1-0), szétlövés után
Gól: Beach (1.), Galanisz (8.), Kerbashian (65.), ill. Kollár (33.), Lusnák (56.)

MAC Újbuda-HC 07 Detva (szlovák) 4-2 (2-1, 2-0, 0-1)
Gól: Pitt (7.), Langkow (20., 40.), Sofron (22.), ill. P. Zuzin (8., 44.)

Forrás: MAC/DVTK.eu