Szétlövésben veszített a DVTK

A DVTK Jegesmedvék csapata nagy csata végén, szétlövés után kapott ki Besztercebányán vasárnap a szlovák jégkorongliga alapszakaszában.

A miskolciak a második harmadban kerültek hátrányba, majd a harmadik játékrész közepén Magosi Bálint egyenlített, több gól pedig már nem esett. A büntetőknél három pár után a DVTK állt jobban, az utolsó két szlovák lövő viszont egyaránt betalált, magyar pedig már nem, így hazai siker született.

A Diósgyőr második meccsét játszotta a szezonban és másodszor veszített úgy, hogy pontot szerzett, mivel pénteken hosszabbításban maradt alul a vendég Slovan Bratislavával szemben.

Szlovák liga, alapszakasz:

HC Banska Bystrica (szlovák)-DVTK Jegesmedvék 2-1 (0-0, 1-0, 0-1, 0-0, 1-0) – szétlövés után
Gól: Datelinka (30.),Fafrák (65.), ill. Magosi (53.)

Először győzött rendes játékidőben a Fehérvár

Először gyűjtötte be a maximális három pontot a Hydro Fehérvár AV19 az osztrák jégkorongligában: a magyar csapat vasárnap 3-1-re győzte le a vendég Black Wings Linz együttesét.

A hazaiak ezt megelőzően egyszer nyertek, de akkor büntetőkkel, és ezen kívül volt még három vereségük is, abból egy ráadásban: pénteken a Dornbirntól háromgólos vezetést követően kaptak ki otthon.

Most is sok volt a hiányzó, három sor plusz egy játékos állt Kiss Dávid edző rendelkezésére. Ennek ellenére – akár csak két napja – megint remekül kezdett a Fehérvár, az 5. percben Mihály Ákos középre adását Sárpátki Tamás lőtte a jobb sarokba. Ezt követően kivédekezett egy emberhátrányt a Linz, majd a magyar csapat is így tett a szünet előtt. Az osztrák gárda sok helyzetet dolgozott ki, ám Kornakker Dániel remekül védett.

A második harmadban nem esett ugyan gól, de az a fehérvári védelemnek volt köszönhető, két emberhátrányt is sikerült „túlélnie”.

A következő felvonásban viszont a linziek ültek ki sorban a büntetőpadra, a vendégek voltak kettős hátrányban is bő egy percig, ám ők nem bírták ki a nyomást. A 45. percben Colton Hargrove váltotta gólra a dupla fórban a kipattanót, majd fél perc múlva Erdély Csanád közelről a szimplát.

Próbálkoztak a vendégek is, de csak a hajrában, az 56. percben emberelőnyben tudtak szépíteni Will Pelletier révén, aki így elrontotta Kornakker kapott gól nélküli statisztikáját. A magyar kapus 39 lövésből 38-at hárított.

Osztrák liga (ICE), alapszakasz:

Hydro Fehérvár AV19-Black Wings Linz (osztrák) 3-1 (1-0, 0-0, 2-1)

Hosszabbításban győzött a Dunaújváros

A Dunaújvárosi Acélbikák csapata hátrányból fordítva, hosszabbításban győzte le a Corona Brasov gárdáját vasárnap a jégkorong Erste Ligában.

A magyar együttes a ráadás 29. másodpercében szerezte a győztes gólt.

Erste Liga, alapszakasz:

Dunaújvárosi Acélbikák-Corona Brasov Wolves 3-2 (0-0, 1-2, 1-0, 1-0) – hosszabbítás után
Kristoffer David Pihlqvist (23.), Szappanos Dávid (45.), Kovács Bronson Zoltán (61.), ill. Olivier Dame-Malka (26.), Radim Valchar (40.)

MAC HKB Újbuda-Gyergyói HK 7-0 (3-0, 1-0, 3-0)
Gól: Terbócs István (1.), Brance Orbán (8., 54., 55., emberelőnyben), Molnár Bálint (15., emberelőnyben), Sofron István (21., emberhátrányban), Nagy Krisztián (46.),

1. Corona Brasov Wolves         5  3   1   1   –  20-12  12 pont
2. DEAC                         5  2   1   2   –  21-16  10
3. MAC HKB Újbuda               4  2   1   1   –  22-12   9
4. Sport Club Csíkszereda       4  2   –   1   1  18-18   7
5. FTC-Telekom                  5  –   2   2   1  20-22   6
6. Gyergyói Hoki Klub           5  1   1   –   3  10-17   5
7. Opten Vasas HC               4  1   –   –   3   9-17   3
8. Dunaújvárosi Acélbikák       2  –   1   –   1    4-7   2