Szétlövéses vereség az olaszoktól

A magyar jégkorong-válogatott szétlövésben 2-1-re kikapott az olasz csapattól a Tüskecsarnokban zajló Sárközy Tamás Emléktorna pénteki 2. fordulójában.

jégkorong

A szövetségi kapitányként csütörtökön debütált Don MacAdam alaposan felforgatta csapatát az ukránokkal szembeni csütörtöki vereség után. Öt helyen is változott az összeállítás, ráadásul szinte senki sem játszott ugyanabban a támadósorban, illetve védőpárban, amelyben egy nappal korábban.

A kapuban Bálizs Bence kezdett, ő csütörtökön Horváth Dominik cseréje volt.

Mindkét gárda nagy sebességgel kezdett, az 5. percben pedig Páterka Bence szerencsés góllal vezetést szerzett. A komoly iram mellett nem voltak veszélyes helyzetek, a vendégek két emberelőnyt is kihagytak.

A 2026-os téli olimpiára házigazdaként készülő olaszok alaposan megnyomták a második harmadot, és a 34. percben tudtak egyenlíteni. Előbb a felső lécen csattant a korong, majd egy keresztpasszból Philip Salinitri bombázott a takarás miatt semmit nem érzékelő Bálizs kapujába.

A fordulást követően kettős emberelőnybe kerültek a hazaiak, de kimaradt, ráadásul egyből jött az olasz fór. Mivel nem esett újabb gól, jött a hosszabbítás, majd a szétlövés, ebben csak Phil Pietroniro volt eredményes.

Ez a két csapat az április 28.-május 4. közötti bolzanói divízió I/A-világbajnokságon is találkozni fog.

Sárközy Tamás Emléktorna

Olaszország – Magyarország 2-1 (0-1, 1-0, 0-0, 0-0), szétlövés után
Salinitri (34.), illetve Páterka (5.)

Szlovénia-Ukrajna 5-4 (2-1, 1-2, 2-1)

Az állás: 1. Olaszország 5 pont, 2. Ukrajna 3 (9-9), 3. Szlovénia 3 (5-5), 4. Magyarország 1 (5-7)

Szombat:
Olaszország-Ukrajna 13.30
Magyarország-Szlovénia 17.00

Kikapott a szlovénoktól a házigazda magyar válogatott

A december 10. és 16. közötti budapesti U20-as divízió I/A-világbajnokságra készülő magyar jégkorong-válogatott az 57. percben kapott góllal 2-1-es vereséget szenvedett a szlovén csapattól a székesfehérvári Négy Nemzet Torna második napján.

A vendégek emberhátrányuk alatt ütötték be a győztes találatot.

Ladányi Balázs szövetségi edző alakulata az ifj. Ocskay Gábor Jégcsarnokban csütörtökön 4-0-ra verte az olaszokat, szombaton pedig a francia együttessel csap össze.

Szlovénia – Magyarország 2-1 (0-0, 1-1, 1-0)

Ausztriában győzött a női hokiválogatott

A magyar női jégkorong-válogatott 2-0-ra győzött az osztrák csapat otthonában barátságos mérkőzésen, pénteken Villachban.

Most debütált az együttesben Chlepkó Zsófia és Kárpáti Karina. A magyar szövetség tájékoztatása szerint Garát-Gasparics Fanni a 25. percben szerzett vezetést, a hajrában pedig Dabasi Réka biztosította be a sikert, míg Németh Anikó remekelt a kapuban.

Pat Cortina szövetségi kapitány alakulata – amely az ausztriai áprilisi divízió I/A-világbajnokságra készül – szombaton 15.30-kor is megmérkőzik riválisával.

Ausztria – Magyarország 0-2 (0-0, 0-1, 0-1)

Forrás: MJSZ / MTI