Szétlövéssel nyert Debrecenben a Brassó

A Brassó szétlövés után diadalmaskodott Debrecenben a jégkorong Erste Liga alapszakaszának csütörtöki játéknapján.

Fotó: Derencsényi István/DEAC

A hatodik percben veszélyes debreceni támadás futott végig a pályán, Polc azonban kétszer is nagyot védett. Három perccel utóbb korongot szereztek a vendégek a DEAC védőharmadában, ezúttal Hetényi Zoltán hárított biztos kézzel. A 13. percben Dalecky és Molnár Zsombor csapott össze, két percet pihentek, az eredmény azonban nem változott. Alig több, mint 2 perc múltán Dame-Malka nagy bombáját tolta fölé az egyetemisták hálóőre.

A második harmadban sem született gól, majd az 52. percben Izacky középre adását Kiss Patrik vágta be közelről. Öt perccel később a végsőkig kijátszottak egy helyzetet a vendégek, Hetényi azonban több, közvetlen közelről leadott lövést is hárított.

Hat az öt ellen támadott a Brassó, 58.43-nál Cody Carlson takarásból lőtte el a pakkot, a kapusunk nem látott semmit, egyenlítettek a vendégek.

Mivel a három harmad nem hozott döntést, 5 perces hosszabbítás következett. A ráadás eleje kiegyenlített játékot hozott, majd az ellenfél került fölénybe, többször is megnyerték a „korcsolyaversenyeket”, Hetényi Zolit azonban nem lehetett átjátszani. 64.41-nél Klempa szabálytalankodott, kiállították, de akkor már csak 19 másodperc volt hátra.

A szétlövésben az ellenfél három rávezetést értékesített, a hazaiak csak kettőt, így a vendégek elvitték a bónusz pontot, a döntő találatot Molnár Zombornak jegyezték be.

A társbajnok Csíkszereda könnyedén győzött Újpesten.

A másik, csütörtökön a fővárosba látogató erdélyi együttes, a Gyergyói Hoki Klub hosszabbítás után maradt alul a MAC vendégeként.

Erste Liga:

DEAC-Corona Brasov Wolves 1-2 (0-0, 0-0, 1-1, 0-0, 0-1) – szétlövéssel
Gól: Kiss Patrik (52.), ill. Cody Carlson (59.), Molnár Zsombor (GWG, 65.)

MAC HKB Újbuda-Gyergyói Hoki Klub 5-4 (2-1, 2-2, 0-1, 1-0) – hosszabbítás után
Gól: Molnár Bálint (3.), Brance Orbán (10., 24., 64.), Sofron István (21.), ill. Silló Arnold (14.), Tere Koskiranta (27., emberelőnyben, 29.), St-Amant Shawn Oullette (54.)

UTE-Sport Club Csíkszereda 2-7 (1-2, 1-2, 0-3)
Gól: Bodó Christopher (20., emberelőnyben), Kiss Philip James (23.), ill. Fodor Csanád (11.), Ty Wishart (14., emberelőnyben, 41.), Becze Tihamér (25., emberelőnyben), Sallói Alpár (31.)

FTC-Telekom – Opten Vasas HC 5-3 (1-0, 2-2, 2-1)
Gól: Rasmus Kulmala (20., 58), Németh Attila (22., 55.), Somogyi Balázs (29., emberelőnyben), ill. Schmál Kristóf (25.), Turbucz Martin Zoltán (39.), Bödök Bence (48.), Justin Maylan (47.), John Anthony Combs (53., emberelőnyben)

10.  Dunaújvárosi Acélbikák      27  1   6   1  19  72-134  16
Játékvezetői műhiba miatt a szövetség versenyirodája első fokon elrendelte a december 30-án rendezett Vasas-FTC (4-2) mérkőzés újrajátszását. Amennyiben a döntés jogerőre emelkedik, a Vasastól levonnak három pontot, és kitűzik a találkozó új időpontját.

Forrás: DEAC/MJSZ/MTI