Szinkronúszás: ukrán aranyérem az egyéni technikai számban

Shares

Az ukrán Marta Fegyina győzött a budapesti vizes Európa-bajnokság keddi versenynapján, a szinkronúszók egyéni technikai számában.

Az ukrán Marta Fegyina a női szinkronúszás egyéni rövidprogramjának döntőjében a budapesti vizes Európa-bajnokságon a Duna Arénában. Fotó: MTI/Kovács Tamás

A 19 éves úszónak ez a második Európa-bajnoki érme, 2018-ban Glasgowban a szabad kombináció szabadgyakorlatában nyert az ukrán csapat tagjaként.

A 2019-es kvangdzsui világbajnokságon párosban és csapatban is két-két bronzérmet szerzett.

Marta Fegyina mögött a görög Evangelia Platanioti végzett a második, a fehérorosz Vaszilina Handoska pedig a harmadik helyen a Duna Arénában rendezett fináléban.

Szinkronúszás, egyéni, technikai, Európa-bajnok:

Marta Fegyina (Ukrajna) 91,8445 pont
2. Evangelia Platanioti (Görögország) 89,2897
3. Vaszilina Handoska (Fehéroroszország) 87,7173

Hungler Szabina és Farkas Linda a női szinkronúszás páros szabadprogramjának selejtezőjében a budapesti vizes Európa-bajnokságon a Duna Arénában. Fotó: MTI/Kovács Tamás

Nem jutott döntőbe a magyar páros

A 17. helyen végzett a szinkronúszó párosok szabadgyakorlatának selejtezőjében, így nem jutott be a 12-es döntőbe a Farkas Linda, Hungler Szabina duó a budapesti vizes Európa-bajnokság keddi napján, a Duna Arénában.

A magyar kettős 75,0667 pontot kapott kűrjére, ezzel a 20 párost felvonultató mezőnyből a litvánokat, a bolgárokat és a finneket előzte meg.

A selejtezőben a favorit oroszok – az ötszörös olimpiai bajnok Szvetlana Romasina, illetve a 2017-es budapesti világbajnokságon négyszeres aranyérmes Szvetlana Kolesznyicsenko – fantasztikus, 97,4000-es pontszámmal végeztek az élen.

A páros szabadprogramban a duóknak három percük (plusz/mínusz 15 másodperc a zene függvényében) van arra, hogy minél kreatívabb gyakorlatot mutassanak be, a lehető legtöbb elemmel. A párosok tagjainak a lehető legjobban szinkronban kell lenniük egymással, de lehetőségük van különböző emelésekre, dobásokra is. A bírák a művészi benyomás, a végrehajtás, illetve a nehézség alapján pontozzák a kűrt. Más „rokonsportágaktól” eltérően itt nem egy előre meghatározott nehézségi szintű gyakorlatot mutatnak be a versenyzők, hanem a bemutatott elemek, illetve azok kivitelezése határozzák meg az eredményt.

(MTI)