Szoboszlai góljával mentett pontot a Lipcse

Szoboszlai Dominik 92. percben szerzett góljával az RB Leipzig házigazdaként 2-2-es döntetlent játszott szerdán a Paris Saint-Germainnel a labdarúgó Bajnokok Ligája csoportkörének negyedik fordulójában, ennek ellenére már biztosan nem juthat a nyolcaddöntőbe.

Szoboszlai Dominik. Fotó: Thomas Eisehuth

A Gulácsi Péterrel és Willi Orbánnal felálló házigazdák Nkunku révén már a 8. percben megszerezték a vezetést, sőt, két perccel később tizenegyeshez is jutottak, de André Silva büntetőjét Gianluigi Donnarumma kivédte. Georginio Wijnaldum duplájával a szünet előtt fordított a PSG, a következő gólra pedig a 92. percig kellett várni, amikor Szoboszlai Dominik tizenegyesből megszerezte első BL-gólját jelenlegi együttese színeiben, és a beállította a végeredményt. A vendégek közül ezúttal térd- és combsérülés miatt hiányzott Lionel Messi.

A lipcseiek magyar válogatott játékosai közül Gulácsi Péter végigvédte a találkozót, több bravúrt is bemutatott, Willi Orbán kezdő volt, de a szünetben lecserélték, Szoboszlai pedig az 59. percben lépett pályára. Csapatuknak a nyolcaddöntőbe jutásra már nincs esélye, de az Európa-ligában folytathatja nemzetközi szereplését, ha megelőzi a Club Brugge együttesét.

A Bajnokok Ligája negyedik fordulója után négyre nőtt a már biztosan nyolcaddöntős csapatok száma. Kedden a Bayern München és Juventus tette biztossá a tavaszi folytatást, szerdán a Liverpool és az Ajax is bebiztosította helyét a tizenhat között.

Bajnokok Ligája, 4. forduló

A csoport:

RB Leipzig – Paris Saint-Germain 2–2 (1–2)
Gól: Nkunku (8.), Szoboszlai (92.), illetve Wijnaldum (21., 39.)

Manchester City – Club Brugge 4–1 (1–1)
Gól: Foden (15.), Mahrez (54.), Sterling (72.), Gabriel Jesus (92.), illetve Stones (17., öngól)

Az állás: 1. Manchester City 9 pont, 2. Paris Saint-Germain 8, 3. Club Brugge 4, 4. RB Leipzig 1

B csoport:

Liverpool FC – Atlético Madrid 2-0 (2-0)
Gól: Jota (13.), Mané (21.)
Kiállítva: Felipe (39., Atlético)

AC Milan (olasz)-FC Porto (portugál) 1-1 (0-1)
Gól: Kalulu (61.), illetve Diaz (6.)

Az állás: 1. (és továbbjutott) Liverpool 12 pont, 2. FC Porto 5, 3. Atlético Madrid 4, 4. AC Milan 1

C csoport:

Sporting CP – Besiktas 4-0 (3-0)
Gól: Pedro Goncalves (31., 38. – az elsőt tizenegyesből), Paulinho (41.), Sarabia (56.)
Kiállítva: Josef de Souza (90., Besiktas)

Borussia Dortmund – AFC Ajax 1-3 (1-0)
Gól: Reus (37., tizenegyesből), illetve Tadic (72.), Haller (84.), Klaassen (93.)
Kiállítva: Hummels (29., Dortmund)

Az állás: 1. (és továbbjutott) Ajax 12 pont, 2. Sporting CP 6 (9-7), 3. Borussia Dortmund 6 (4-8), 4. Besiktas 0

D csoport:

Sheriff Tiraspol – Internazionale 1-3 (0-0)
Gól: Traoré (92.), illetve Brozovic (54.), Skriniar (66.), Sánchez (83.)

Real Madrid – Sahtar Donyeck 2-1 (1-1)
Gól: Benzema (14., 61.), illetve Fernando (39.)

Az állás: 1. Real Madrid 9 pont, 2. Internazionale 7, 3. Sheriff Tiraspol 6, 4. Sahtar Donyeck 1

E csoport:

Bayern München – Benfica 5-2 (2-1)
Gól:
Lewandowski (26., 61., 84.), S. Gnabry (32.), L. Sané (49.), ill. Morato (38.), D. Núñez (74)

Dinamo Kijev – FC Barcelona 0-1 (0-0)
Gól:
Ansu Fati (90.)

Az állás: 1. B. München 12 pont, 2. Barcelona 6, 3. Benfica 4, 4. D. Kijev 1

F csoport:

Atalanta – Manchester United 2–2 (1–1)
Gól: Ilicic (12.), Zapata (56.), illetve C. Ronaldo (45+1., 91.)

Villarreal (spanyol) – Young Boys (svájci) 2–0 (0–0)
Gól: Capoue (36.), Danjuma (89.)

Az állás:  1. Manchester United 7 pont (8-7), 2. Villarreal 7 (9-5), 3. Atalanta 5, 4. Young Boys 3

G csoport:

Wolfsburg – Red Bull Salzburg 2-1 (1-1)
Gól:
R. Baku (3.), L. Nmecha (60.), ill. M, Wöber (30.)

Sevilla – Lille OSC 1-2 (1-1)
Gól:
L. Ocampos (15.), ill. J. David (43., 11-es), J. Ikoné (51.)

Az állás: 1. Salzburg 7 pont, 2. Lille OSC 5 (3-3), 3. Wolfsburg 5 (4-5), 4. Sevilla 3

H csoport:

Malmö FF – Chelsea 0-1 (0-0)
Gól:
H. Ziyech (56.)

Juventus – ZENIT Szentpétervár 4-2 (1-1)
Gól:
P. Dybala (18., 58., a másodikat büntetőből), F. Chiesa (73.), Morata (82.), ill. L. Bonucci (26., öngól), S. Azmoun (90.)

Forrása: M4 Sport