Szőcs Bernadette legyőzte Póta Georginát

Madarász Dóra után Póta Georgina is kiesett az egyes második fordulójában a müncheni multisport Európa-bajnokság asztalitenisz-versenyén.

Szőcs Bernadett

A kétszeres Eb-győztes, 18. helyen kiemelt magyar játékos csütörtök délután a marosvásárhelyi születésű, román színekben szereplő Szőcs Bernadette-tel csapott össze, de nem igazán sikerült megnehezítenie nyolcadikként rangsorolt riválisa dolgát. Szőcs négy sima szettben nyert, így ő jutott a 16 közé.

Póta kiesésével már csak András Csaba és Majoros Bence van versenyben a magyarok közül.

Madarász Dóra meccslabdákról kiesett egyesben

Madarász Dórának több meccslabdája is volt, végül mégis kiesett csütörtökön a nyolcadik helyen kiemelt román Elizabeta Samarával szemben az egyes második fordulójában a müncheni multisport Európa-bajnokság asztalitenisz-versenyén.

A világranglistán 71., ezen a tornán huszadikként rangsorolt magyar játékos kétszer is hátrányba került a rutinos riválissal (34.) szemben, de mindkétszer visszajött, a negyedik szettet 19-17-re nyerte. Ezután lendületből begyűjtötte az ötödik játszmát, a hatodikban pedig három meccslabdája is volt, de mindet elpuskázta, Samara pedig egyenlített.

A döntő szett is szoros küzdelmet hozott, Madarász 8-6-os vezetése után azonban már csak a román játékos nyert pontot, így ő jutott a nyolcaddöntőbe.

Női egyes, 2. forduló (a 16 közé jutásért)

Szőcs Bernadette (román)-Póta Georgina 4-0 (7, 7, 8, 3)
Elizabeta Samara (román)-Madarász Dóra 4-3 (8, -6, 5, -17, -7, 11, 8)

Férfi páros, elődöntő:
Daniel Habesohn, Gárdos Róbert (osztrák)-Alexis Lebrun, Félix Lebrun (francia) 3-1 (-3, 7, 8, 6)
Mattias Falck, Kristian Karlsson (svéd)-Jon Persson, Anton Källberg (svéd) 3-1 (-10, 8, 8, 9)

Női páros, elődöntő:
Elizabeta Samara, Andreea Dragoman (román)-Ni Xia Lian, Sarah de Nutte (luxemburgi) 3-1 (-6, 6, 9, 6)
Szőcs Bernadette, Sofia Polcanova (romániai, osztrák)-Maria Xiao, Adina Mihaela Diaconu (spanyol, román) 3-0 (2, 7, 6)