Szolnoki siker a Körmend elleni rangadón

A címvédő Szolnok magabiztosan, 95-79-re győzte le a Körmendet a férfi kosárlabda NB I szombati játéknapjának rangadóján.

A szolnoki Vojvoda Dávid (b) és a körmendi Leyton Hammonds a férfi kosárlabda NB I Szolnoki Olaj KK – Egis Körmend mérkőzésén a szolnoki Tiszaligeti Sportcsarnokban. MTI/Mészáros János

A presztízscsata első negyedéből három perc volt hátra, a felek döntetlenre álltak (13–13) – és akkor hirtelen felpörögtek az események.

Gyors egymásutánban három szolnoki tripla is beakadt (Andrew Rowsey kétszer, Kovács Péter egyszer bombázott a gyűrűbe), a második negyed elején Sztrahinja Milosevics is a helyére küldött egy hármast. Mire a körmendiek újra betaláltak, 30–15 volt az eredmény…

Korán megszerzett jelentős előnyével a Szolnok jól gazdálkodott a folytatásban, nem engedte közel ellenfelét, és sorozatban nyolcadik győzelmét aratta a bajnokságban; a Körmend hat siker után szenvedett vereséget.

A PVSK két vereség után nyert, és győzelmi mutatója most megegyezik a körmendiekével. Az Alba Fehérvár továbbra sem talál magára, sorozatban negyedszer kapott ki (legyőzője az Atomerőmű volt), a Jászberény viszont nagy küzdelemben nyerni tudott Szegeden, és ezzel négymérkőzésesre nyújtotta győzelmi szériáját.

A TF végig pariban volt a Sopronnal, mégsem sikerült megszereznie idénybeli első győzelmét.