Szolnoki vereség Lengyelországban

Vojvoda Dávid a labdával. Fotó: fibaeurope.com

A Szolnoki Olaj húsz ponttal kikapott a lengyel Zielona Gora vendégeként kedden a férfi kosárlabda Bajnokok Ligája ötödik fordulójában.

A magyar bajnok négy forduló után 1/3-as győzelmi mérleggel az E jelű nyolcas utolsó előtti helyén állt, hasonló mutatóval rendelkező lengyel ellenfele csak jobb kosáraránnyal előzte meg Stojan Ivkovic együttesét.

A center Tóth Ádám lábsérülés miatt nem utazott el a tavaly még az Euroligában szerepelt Zielona Gora otthonába, helyette a szintén nem egészséges montenegrói Milos Borisovot nevezték a meccsre.

A keddi mérkőzés első negyedében jól tartotta magát a Szolnok, sőt az első szünet előtt vezetett is. A második szakaszban a lengyel csapat gyorsan meglépett 20-21-ről 33-23-ra, és a 13 pontos különbséget a nagyszünetig megőrizte (43-31).

A pihenőt követően sem változott a játék képe, a szolnoki játékosok pontatlanul dobtak, a hazai együttes pedig további tíz ponttal növelte előnyét. Az utolsó felvonásban nem volt számottevő esélye a felzárkózásra a Szolnoknak, sőt a különbség időnként a húsz pontot is meghaladta.

Az Olaj jövő szerdán az éllovas török Besiktashoz látogat.