Szolnokon győzött kilenc góllal az OSC

Az OSC meglepően nagy különbséggel, kilenc góllal diadalmaskodott a házigazda Szolnok felett a férfi vízilabda Bajnokok Ligája-selejtező harmadik fordulós párharcának első mérkőzésén.

Fotó: Mészáros János

Ez a két csapat játszotta az előző idényben a magyar bajnoki döntőt, illetve a második számú európai kupa, az Eurokupa döntőjét is, mindkettőt a Szolnok nyerte.

A két csapat ezen a BL-playoff mérkőzésen találkozott először az új idényben, és az első gól Konarik Ákos nevéhez fűződött, a 3. percben, nagy akciógól volt egyébként két Nagy Ádám-próbálkozás és Lévai Márton-védés után (1-0). Csacsovszky Erik használt ki villámgyorsan egy emberelőnyt, majd egy rossz centerpassz utáni OSC-akciót lazán fejezett be messziről Manhercz Krisztián, 1-2.

Dörgő szolnoki kapufa és egy „gólvonalra” pattant labda után kettős emberelőnyből növelte BuriánGergő a vendégek előnyét, amit tovább fejelt Salamon Ferenc fórgólja, 1-4. Jóval magabiztosabb volt támadásban az OSC, a hazaiak mintha tanácstalanok lettek volna elöl.

A második negyedben másodperce pontosan akkor esett a gól, mint az elsőben, csak ezúttal a vendégek örülhettek, Manhercz Krisztián szerezte az ötödik OSC-találatot. Ekkor időt is kért Zsivko Gocics, de nem sikerült a centert megjátszani az első akció során, átellenben viszont egy Csacsovszky-Hárai akció révén újra eredményes volt a vendégcsapat, majdhogynem az egész párharcot eldönteni látszó részeredmény állt a táblán, 1-6.

Ivan Zovic is érzékelte ezt (2-6), de Csacsovszky Erik rögtön válaszolt, Lévai Márton sokadik bravúrját mutatta be, s mivel még Manhercz Krisztián is lőtt egyet, 8-2-es vendégelőnyt jegyezhettünk fel a nagyszünetben.

Óriási Nagy Ádám-gól nyitotta a harmadik negyedet, de tovább folytatódott az OSC-dominancia, Tóth Márton már a tizedik gólt szerezte, 3-10. Bányai Márk állt be Gárdonyi András helyére a hazai kapuba a meccs derekán, és a szakasz derekára kicsit javult a szolnoki védekezés is, Kovács Gergő pedig szép gólt szerzett emberelőnyben, 5-11.

A BL magyar-magyar párharcának visszavágóját szerdán játsszák, a győztes bejut a csoportkörbe, a vesztes az Eurokupa negyeddöntőjében folytatja.

Varga Dániel, az OSC edzője

„Túlteljesítettük minden várakozásunkat, szinte hiba nélkül játszottunk. A szolnoki csapat pedig rossz napot fogott ki. Egy biztos a következő meccsen már jóval nehezebb lesz ellenük. Nagyon örülünk a győzelemnek, ami nagyon jó érzés.”

Zsivko Gocics, a Szolnok edzője

„Nehéz bármit mondani egy ilyen eredmény után, nem gondoltuk, hogy ilyen rosszul fog sikerülni ez a mérkőzés. Lehet rosszul játszani, de kellő agresszivitás és koncentráció nélkül nem lehet. Ha ezeket a hibákat sürgősen nem javítjuk, akkor nem leszünk komoly csapat az idén.”

Férfi vízilabda Bajnokok Ligája

Selejtező, 3. forduló, első mérkőzés:

Szolnoki Dózsa-OSC Újbuda 6-15 (1-4, 1-4, 3-5, 1-2)
Konarik, Nagy Á., Milakovic, Zovic, Teleki, Szeghalmi, illetve Csacsovszky E. 4, Manhercz K. 3, Burián 2, Hárai 2, Várnai, Salamon, Tóth M., Vigvári Vince.

Jadran Split (horvát)-Mladost Zagreb (horvát) 14-7 (1-3, 6-2, 3-1, 4-1)
Savona (olasz)-Crvena Zvezda (szerb) 8-9 (1-1, 2-3, 2-1, 3-4)
CN Barcelona (spanyol)-AN Brescia (olasz) 13-17 (4-5, 3-3, 3-3, 3-6)

Október 20., szerda

19:00, OSC Újbuda – Szolnoki Dózsa, Nyéki Imre Uszoda (Digisport)

A harmadik selejtezős forduló négy párharcának továbbjutója csatlakozik a BL csoportkörös mezőnyéhez. Az FTC-Telekom alanyi jogon ott van a főtáblán.