Szombathelyi vereség Spanyolországban, továbbra is nyeretlen a Körmend

A Falco KC Szombathely hét ponttal kikapott szerdán a spanyol Murcia vendégeként a férfi kosárlabda Bajnokok Ligája negyedik fordulójában.

A magyar bajnok strasbourgi vereséggel kezdte meg a BL-szezont, majd odahaza megverte a 104-94-re Murciát, aztán kikapott a török Bursa vendégeként. Milos Konakov vezetőedző együttese – amely 6/1-es győzelmi mérleggel élcsoportos az NB I-ben – a válogatott szünet miatt csaknem egy hónapig nem lépett pályára a BL-ben.

A szerdai meccsen a 2/1-gyel álló Murcia a második negyedben remekelt, ezzel alapozta meg a sikerét. A hajrában a spanyolok remek védekezéssel magabiztosan őrizték előnyüket.

A Falco két hét múlva a Bursát fogadja.

Férfi kosárlabda Bajnokok Ligája

A csoport, 4. forduló:

Murcia (spanyol) – Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 81-74 (13-19, 25-16, 20-22, 23-17)
Murcia:
 McFadden 5, Bellas 6/6, Rojas 7/3, Anderson 17/12, Pustovyi 17. Csere: Diop 8, Sakho -, Jelinek 1, Klavzar 14/6, Radovics 6.
Falco: Pot 17/9, Cowels 3/3, Brown 2, Tiby 8/6, Keller 19/6. Csere: Barac 4, Perl 19, Kovács B. 2, Krivacsevics -.

Az Egis Körmend vereséget szenvedett a portugál Sporting vendégeként szerdán a férfi kosárlabda Európa Kupa ötödik fordulójában, ezzel továbbra is nyeretlen, és már nem juthat tovább.

A magyar bajnoki ezüstérmes vasiak négy vereséggel kezdték az EK-idényt: kikaptak a finn Karhu vendégeként, hazai pályán egy dudaszós triplával a Sportingtól, majd a lengyel Wloclawek csarnokában, aztán a Karhutól odahaza is.

Antonisz Konsztantinidesz vezetőedző együttese – amely az NB I-ben 4/2-es győzelmi mérlegnél tart – az EK-folytatásban sereghajtóként a 2/2-vel álló lisszaboniakhoz látogatott. A szerdai meccs első fele szoros volt, a harmadikban a magyar együttes jelentős előnyre tett szert, de a hazaiak az utolsó szakaszban fordítottak.

A vereségével a továbbjutásról lemaradt Körmend egy hét múlva, saját csarnokában a Wloclawekkel csap össze az utolsó fordulóban.

Férfi kosárlabda Európa Kupa

G csoport, 5. forduló:

Sporting (portugál)-Egis Körmend 89-84 (15-17, 21-21, 22-30, 31-16)
Sporting:
 LoVett 14/3, Ventura 9/3, Armwood 7, Fenner 21/6, Fernandes 8. Csere: A. Monteiro 6/3, Loncovic 6, R. Monteiro 6, Williams 12/3.
Körmend: Chambers 18/9, Mitchell 18/3, Ferencz 3, Moore 19/15, Omenaka 9. Csere: Parrish 9/3, Balogh M. 2, Doktor P. 3/3, Takács K. 2, Herczeg 1, Kiss M. -.

Forrás: MKOSZ / MTI