Szoros meccsen győzött a Pick Szeged

A Pick Szeged házigazdaként 28-26-ra legyőzte csütörtökön a fehérorosz Meskov Breszt csapatát a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének 12. fordulójában.

Bodó Richárd

A hazaiak keretéből ezúttal Kent Robin Tönnesen és Dean Bombac, a vendégektől Baptiste Bonnefond és Jaka Malus hiányzott.

Pontosabban kezdett a Meskov Breszt, amely jól használta ki a szegedi hibákat, így a nyolcadik percben 6-4-re vezetett. A házigazdák a 19. percben tudtak ismét előnybe kerülni, mivel több mint hét percig nem kaptak gólt.

A magyar bajnoki címvédő elsősorban támadásban teljesített jól, mezőnyben és védekezésben továbbra is voltak kisebb-nagyobb hibái, amelyeket rendre gólra váltottak a fehéroroszok, ennek ellenére Bánhidi Bence vezérletével a szünetben már 16-14-re vezetett a Szeged.

Mirko Alilovic bravúros védéseire alapozva jól kezdte a második félidőt a házigazda (20-16), de lendülete csupán néhány percig tartott. A folytatásban megint inkább küzdelmes, mintsem látványos volt a meccs, az elrontott szegedi támadások megbosszulták magukat, a Meskov Breszt az utolsó negyedórán belül visszazárkózott egy gólra, majd az 52. percben egyenlítenie is sikerült.

A hajrában újra elléptek két találattal a hazaiak, akik az osztrák balszélső, Sebastian Frimmel találatával biztosították győzelmüket.

Bánhidi Bence nyolc, a túloldalon Stevan Sretenovic hét góllal zárt. A kapusok közül a mezőny legjobbja, Mirko Alilovic 13, a fehéroroszoknál Ivan Mackevics és Vjacseszlav Szoldatenko is hat-hat lövést hárított.

A két csapat tizedik egymás elleni mérkőzésén a szegediek két vereség mellett nyolcadszor nyertek.

Juan Carlos Pastor, a Szeged vezetőedzője

„Köszönjük a szurkolók biztatását, a második félidőben az egygólos különbségeknél nagy szükségünk volt rájuk. Elsősorban a védekezésünket kell kiemelni, ami jól működött egy-két elváltási hibát kivéve, illetve Alilovic is jól védett. Az utolsó passzokba különösen az első félidőben hibáztunk bele. A második játékrészben lezárhattuk volna a mérkőzést, de kapufát lőttünk, védett a kapus, így izgalmassá vált ismét a találkozó. A legfontosabb, hogy begyűjtöttük a két pontot. Vannak sérültjeink, ezeket ki kell hevernünk és remélem, teljes lesz ismét a keretünk. Jól játszottak a vendégek is, sok szerencsét kívánok nekik.”

Mirko Alilovic

Mirko Alilovic: Sportszerű mérkőzést játszottunk, gratulálok mindenkinek

„Nem kifogás, de rengeteg problémánk van, a pályáralépők között is volt, aki sérüléssel vállalta a mai meccset. Mindezek ellenére nyertünk, amivel elégedettek lehetünk. Ez pozitív, a jó csapatok ismérve, hogy akkor is képesek nyerni, amikor rosszul kézilabdáznak. Bízunk benne, hogy a szezon hajrájában jobban játszunk és számíthatunk majd mindenkire.”

Férfi kézilabda Bajnokok Ligája

A csoport, 10. forduló:

Pick Szeged-Meskov Breszt (fehérorosz) 28-26 (16-14)
Szeged:
Mikler, Alilovic (kapusok), Bánhidi 8, Blonz, Bodó 2, Frimmel 3, Gaber 1, Garciandia 4, Henigman, Ludman, Mackovsek 3, Martins 4, Radivojevics 1, Rosta, Sostaric 2, Szilágyi.
Breszt: Matskevics, Szaldatszenka (kapusok), Baranau 1, Jurinok 2, Kasparek 1, Paczkowski 2, Santalov, Silko, Skube 5, Sumak 1, Szretenovics 7, Tamasuk, Vailupau 3, Vranjes 4.

Aalborg (dán)–Elverum (norvég) 32-27 (14-13)
THW Kiel (német)–Montpellier HB (francia) 35-26 (19-13)
Vardar 1961 (északmacedón)–PPD Zagreb (horvát) 20-19 (11-9)

A csoport állása: 1. Aalborg 18 p, 2. Kiel 17 p, 3. Montpellier 16 p, 4. Szeged 16 p, 5. Vardar 9 p, 6. Elverum 8 p, 7. Zagreb 8 p, 8. Breszt 4 p

A hét győzelemmel, két döntetlennel és három vereséggel álló Szeged jövő szerdán a norvég Elverum HB vendége lesz, a hat sikerrel, egy döntetlennel és öt vereséggel rendelkező Telekom Veszprém pedig egy nappal később a lengyel Lomza Vive Kielcét fogadja a BL csoportkörében.

Forrás: pickhandball.hu/MTI