Hatgólos előnyben a Siófok a negyeddöntőben

A Siófok KC 32-26-ra legyőzte az orosz GK Asztrahanocska csapatát a női kézilabda Európa-liga negyeddöntőjének pénteki, első mérkőzésén.

Hársfalvi Júlia öt alkalommal talált be

A Siófok játékosai közül Csapó Kincső, Lapos Laura és Andrea Kobetic hiányzott. Az oroszok sem teljes kerettel érkeztek, ezért mindössze 11 mezőnyjátékost neveztek a találkozóra.

Nem kezdett jól a magyar együttes, több mint öt perc után szerezte első gólját, ezt kihasználva a gyorsabb és pontosabb Asztrahanocska hárommal ellépett. Egy ideig felváltva születtek a gólok, majd a 18. percben a siófokiak – a meccs során először – átvették a vezetést. Nyitott védekezéssel próbálkozott a – második számú európai kupasorozatban címvédő – magyar csapat, de továbbra sem volt kellően hatékony, ám támadásban egyre pontosabbnak bizonyult, Szikora Melinda pedig egyre jobban védett, így a szünetben 16-14 volt az állás.

A házigazdák dolgát nehezítette, hogy a 27. percben a válogatott irányító, Tóth Gabriella súlyosnak tűnő ujjsérülés miatt végleg kivált a játékból.

Tomori Zsuzsanna a védekezés mellett támadásban is kimagaslott, Szikora továbbra is remekelt a kapuban, ennek köszönhetően a második félidő elején növelte előnyét a Siófok (24-19). Az oroszok a kapusuk lecserélésével létszámfölényes támadójátékkal próbálkoztak, de ellenfelük jól felkészült erre.

A Siófok a hajrában már nem tudta tovább növelni a különbséget, hatgólos előnye azonban így is megnyugtatónak tűnik a vasárnapi, szintén Siófokon sorra kerülő visszavágó előtt.

A mezőny legeredményesebb játékosa Tomori Zsuzsanna volt, aki tíz lövésből kilenc gólt szerzett. Csapattársai közül Katarina Jezic hat, Hársfalvi Júlia öt alkalommal talált be. Szikora Melinda 15 védéssel járult hozzá a sikerhez. A túloldalon Jekatyerina Zelenkova hét gólt lőtt.

EHF Európa-liga, negyeddöntő, első mérkőzés:

GK Asztrahanocska (orosz) – Siófok KC 26-32 (14-16)
Asztrahány: Rjabtszeva, Anoskina (kapusok), Debelic, Fanyina 2, Jezsikava 2, Kajnarova, Kornyejeva 2, Levcsenko, Malasenko 3, Nyikityina 4, Samokina 5, Sztelmak 1, Zelenkova 7.
Siófok: Szikora, Krasznai (kapusok), Aoustin, Böhme 2, Hársfalvi J. 5, Horacek 1, Jezic 6, Juhász, Kadlicsek, Kiss N. 4, Mazák-Németh, Niombla 3, Such 1, Tomori 9, Tóth G. 1.

Lövések/gólok: 48/26, illetve 46/32
Gólok hétméteresből: 4/3, illetve 3/2
Kiállítások: 6, illetve 2 perc

A párharc első találkozóját azért rendezték Siófokon, mert az oroszok lemondtak a pályaválasztói jogukról. A visszavágót vasárnap 16 órától játsszák.

Szoros meccsen veszített a vendég Dunaújváros

A Dunaújváros kétgólos vereséget szenvedett a Boglári Akadémia vendégeként a női kézilabda NB I pénteki mérkőzésén.

Női kézilabda NB I:

Boglári Akadémia-SZISE – Dunaújvárosi Kohász KA 28-26 (15-15)
SZISE: Gercsó, Magera (kapusok), Bánhidi 1, Faragó 2, Farkas J. 8 (3), Juhász 1, Kajdon 4, Kocsis, Koronczai, Kukucska 3, Mérai 1, Mlinkó, Monori 3, Takó 4, Vámos, Woth 1.
DKKA: Babovic 3, Hlogyik, Wéninger (kapusok), Barján 2, Bulath 5 (4), Dabevska, Ferenczy 2, Fodor, Horváth 2, Kazai 5, Krupják-Molnár, Mihály 2, Nick 3, Román 1, Schatzl Nat., Szalai 1

1.  Győri Audi ETO KC           17 17   –   –  620-330  34 pont
2.  FTC-Rail Cargo Hungaria     16 15   –   1  551-363  30
3.  Siófok KC                   19 13   –   6  601-510  26
4.  Motherson Mosonmagyaróvár   16 12   –   4  468-438  24
5.  Váci NKSE                   17 11   –   6  505-487  22
6.  DVSC Schaeffler             16 10   1   5  469-421  21
7.  MTK Budapest                16 10   1   5  494-496  21
8.  Érd                         15  6   –   9  397-459  12