Szvitacs Alexa és Pálos Péter is biztos érmes a paralimpián

Shares

Szvitacs Alexa bejutott az elődöntőbe az asztaliteniszezők S9-es kategóriájában a tokiói paralimpián, ezzel már biztos érmes. A férfiak S11-es kategóriájában Pálos Péter pénteken jutott be a legjobb négy közé.

A pénteki program elején magyar szempontból a legfontosabb kérdés az volt, hogy a kínai Hsziung Kuj-jen a papírformának megfelelően legyőzi-e a brazil Danielle Rauent, és ezzel biztossá válik a továbbjutása Szvitacs Alexának, aki 2018-ban toxikus sokk szindrómát kapott, emiatt amputálni kellett a bal alkarját és lábujjait.

Végül nem történt „trükközés”, amitől néhányan tartottak, sima 3-0-s kínai siker született. Így Hsziung három győzelemmel elsőként, Szvitacs pedig, aki a brazil játékos, illetve a török Neslihan Kavas ellen nyert, másodikként lépett tovább, és az ausztrál színekben versenyző Li Na Lejjel mérkőzik meg szombaton a döntőért.

Arlóy Zsófia az S8-as kategóriában megnyerte pénteki csoportmérkőzését, ezzel negyeddöntőbe jutott. A genetikai rendellenességgel született asztaliteniszező háromszettes győzelmet aratott, és a délutáni programban a negyeddöntős mérkőzését is lejátssza.

Pálos Péter is elődöntős

A Londonban aranyérmes, öt éve, Rio de Janeiróban harmadik Pálos – aki enyhe értelmi fogyatékossággal született – a japán Aszano Takasival mérkőzött a legjobb nyolc között a péntek esti programban, és nagy küzdelemben harcolta ki a legjobb négy közé kerülést.

Tizennyolc perc alatt kétszettes hátrányba került, de ettől nem zuhant össze, szoros harmadik játszmában szépített, majd a negyedikben egyenlített, a döntő szakaszban pedig 2-4 után sorozatban tíz pontot ért el, és innen már a tokiói asztaliteniszező számára nem volt visszaút.

„Ez a mérkőzés olyan volt, mint a legdurvább hullámvasút bárhol a világon. Nem ismertem a srácot, de tudtam, hogy a szervái nem fognak feküdni. El is ment 0-2-re, viszont igaza lett az edzőmnek, hogy az újonc japán elremegi a végét. Ezt most sikerült megnyerni, de egyetlen poént sem tudnék feleleveníteni” – nyilatkozott a magyar játékos, majd hozzátette: „a játékom képével még mindig nem vagyok elégedett, de amíg nyerek, ezt el tudom fogadni”. 

Bronzmérkőzést nem rendeznek, így az elődöntők vesztesei harmadikként végeznek.

Major Endre (S1) a negyeddöntőben a dél-koreai Nam Ki Wontól kapott ki 0:3-ra és az 5. helyen fejezte a paralimpiát.

Csonka András (S8) a nyolcaddöntőben a francia Thomas Bouvais ellen 1:3-as vereséget szenvedett és a 9. helyen végzett.

Férfiak
    (S11)

    negyeddöntő:
Pálos Péter-Aszano Takasi (japán) 3-2 (-13, -7, 9, 8, 5)
    (S1)
    negyeddöntő:
Nam Ki Von (dél-koreai)-Major Endre 3-0 (6, 12, 3)
    (S8)
    nyolcaddöntő:
Thomas Bouvais (francia)-Csonka András 3-1 (-9, 8, 12, 9)

 Nők:
    (S8)

Arlóy Zsófia-Frederique van Hoof (holland) 3-0 (10, 5, 3)
  Szerdán játszották:
Thu Kamkasomphou (francia)-Arlóy Zsófia 3-2 (7, -7, -9, 7, 5)

Forrás: MPB/MTI