Tárgyalnak a négyes döntő budapesti rendezésének meghosszabbításáról

VELUX EHF FINAL4 2012 the highlight of European club handball Lanxess Arena Cologne

VELUX EHF FINAL4 2012
the highlight of European club handball
Lanxess Arena Cologne

Az Európai Kézilabda Szövetség (EHF) főtitkára, Michael Wiederer hétfőn elmondta, hogy tárgyalnak a női Bajnokok Ligája négyes döntője budapesti rendezésének meghosszabbításáról.

A főtitkár a Sport Televízió hétfő esti, Harmadik Félidő című műsorában elárulta, hogy már megkezdték az egyeztetéseket a 2017-es fináléval kapcsolatban, mivel – elmondása szerint – Budapest eddig „kiváló helyszínnek bizonyult”.

A női BL helyosztó tornáját tavaly és idén tavasszal is a magyar fővárosban rendezték, továbbá jövőre is a Papp László Budapest Sportaréna lesz a házigazda.

A férfi BL négyes döntőjének otthont adó Kölnnel már 2020-ig szerződést hosszabbítottak. Ennek kapcsán a főtitkár úgy fogalmazott: a német városban pénzügyi és szervezési szempontból is más a feladatok megoszlása, hiszen ott kizárólag az EHF a szervező, Magyarországon viszont együttműködnek a hazai szövetséggel (MKSZ). Megjegyezte: a budapesti aréna kisebb a kölninél, de a feltételek a magyar fővárosban is jók. A torna esetleges győri megrendezése nem kerülhet szóba, mert Wiederer elmondása szerint az új Audi Aréna befogadóképessége ehhez nem megfelelő.

Peter Vargo, az EHF marketingvezetője azt hangsúlyozta, hogy eleinte Kölnnel is évről-évre hosszabbították meg az együttműködési megállapodást. A női Bajnokok Ligája idei négyes döntőjéről pozitívan beszélt azt kiemelve, hogy annak ellenére is több mint nyolcezer néző látta a helyszínen a finálét, hogy nem volt magyar résztvevője a tornának, ugyanis a Győri Audi ETO a negyeddöntőben búcsúzott.

A négyes döntőre május 7-én és 8-án kerül sor.

A csoportelsők ellen kezdenek a magyar csapatok

A csoportelsők ellen kezd az FTC és a Győr is a női kézilabda Bajnokok Ligája középdöntőjében, január elején.

Az európai szövetség (EHF) honlapjáról kiderül, hogy az FTC-Rail Cargo Hungaria a nyitókörben (január 8-10.) az orosz Rosztov Don vendége lesz, míg a 2013-ban és 2014-ben bajnok Győri Audi ETO KC ugyanekkor a 2012-ben és idén győztes Buducnost Podgoricát fogadja.

A középdöntő február végén zárul, a két hatos csoport legjobb négy helyezettje keresztbejátszik az áprilisi negyeddöntőben, s a párharcok győztesei jutnak a május 7-8-i budapesti Final Fourba.

Az FTC a francia Fleury Loiret elleni 36-23-as győzelmet és 28-28-as döntetlent, valamint a német Thüringer HC elleni 30-27-es és 32-28-as győzelmet, a Győr pedig a macedón Vardar Szkopje elleni 27-22-es és 28-27-es diadalt, valamint a dán Midtjyllanddal szembeni 26-21-es vereséget és 22-22-es döntetlent vitte magával a középdöntőbe.