A Tatabánya tíz góllal győzött Észak-Macedóniában

A Grundfos Tatabánya KC 31-21-re nyert a macedón Eurofarm Rabotnik otthonában a férfi kézilabda EHF Kupa csoportkörének második fordulójában, vasárnap Bitolában.

A magyar csapat az első fordulóban némi meglepetésre egy góllal kikapott a horvát RK Nexe együttesétől Győrben, ezért vasárnap a macedónok számítottak esélyesebbnek.

A Tatabánya ezúttal remek első tíz percet produkált (7-3), és bár ezt követően a hazaiak kétszer is felzárkóztak, a vendégcsapatnak mindig volt válasza taktikailag, jól védekezett, remek volt a kapusteljesítmény, így ezeknek köszönhetően a szünetben három góllal vezetett (14-11).

Bartucz László a második félidőt is nagyszerűen kezdte a kapuban, az Eurofarm Rabotnik több mint hét perc után szerezte első gólját, eközben a magyar együttes négyszer is betalált. A folytatásban Juhász Ádám irányításával tovább növelték a különbséget a vendégek (21-13), és bár az ukrán Vladislav Osztrusko ezután négy gólt dobott – összesen kilencig jutott, ezzel ő volt a hazaiak legeredményesebb játékosa -, a hajrában ismét a vendégek bizonyultak jobbnak.

A három napja 20. születésnapját ünneplő ifjabb Rosta Miklós hat gólt szerzett. Juhász Ádám mellett 5-5 góllal fejezte be a mérkőzést Demis Cosmin Grigoras és Milos Vujovics is.

Férfi kézilabda EHF Kupa, csoportkör, 2. forduló, B csoport:

Eurofarm Rabotnik-Grundfos Tatabanya KC 21-31 (11-14)
Rabotnik: Trajkovszki, Csanevszki (kapusok), Djukics 2, Gradjan 3, Krsztevszki 2, Kukoszki, Kuzmanovszki 3, Markoszki, Memics, Oljeszki, Ostroushko 9, Petrovszki, Radovics, Sztjepanovics 2, Talevszki.
Tatabánya: Székely, Bartucz (kapusok), Borzas 2, Bozsovics 3, Dénes, Grigoras 5, Ilyés 2, Juhász 5, Nagy B., Pásztor Á. 2, Rosta M. 6, Rózner, Sipos, Vranjes 1, Vujovics 5.

RK Nexe Nasice (horvát)–TSV Hannover-Burgdorf (német) 29-25 (14-9)

A csoport állása: 1. RK Nexe (horvát) 4 pont, 2. Tatabánya 2 (58-49), 3. Hannover-Burgdorf (német) 2 (49-50), 4. Eurofarm Rabotnik 0

A Tatabánya jövő vasárnap a német Hannover-Burgdorf csapatát fogadja Győrben, a Balatonfüred pedig a francia Saint-Raphaël Var HB együttesét látja vendégül szombaton Veszprémben.