Thomas Tuchel és Lőw Zsolt győzelemmel debütált a Bayern München kispadján

A labdarúgó Európa-bajnoki selejtezők után a játékosok visszatértek klubjaikba és a hétvégén már ismét a nemzeti bajnokságokban pattogott a labda.

Thomas Tuchel

Németországban, a Bundesliga 26. fordulójában a Bayer Leverkusen Gelsenkirchenben, míg az FSV Mainz Lipcsébe nyert 3-0-ra. A Red Bull Arénában a dán Marcus Ingvartsen már a 9. percben bevette a Gulácsi Péter helyettesítő Janis Blaswich kapuját. Marco Rose a szünetben becserélte Amadou Haidarát és David Rumot is, ám a Lipcse szépíteni sem tudott.

Az 57. percben a francia Ludovic Ajorque növelte a vendégek előnyét, tíz perccel később Dominik Kohr állította be a 0-3-mas végeredményt.

A Veltins Arénában a Schalke 04 fogadta a Bayer Leverkusent, a gól nélküli első félidő után a holland Jeremie Frimpong juttatta vezetéshez a vendégeket. Tíz perccel később Florian Wirtz növelte a Bayer előnyét, végül a 91. percben a csereként beállt, iráni Sardar Azmoun volt eredményes. Moussa Diaby két gólpasszt osztott ki.

A forduló rangadóján mindenki arra volt kíváncsi, hogyan mutatkozik be a Bayern München kispadján Thomas Tuchel és két segítője Lőw Zsolt, valamint Arno Michel.

Az ARENA4 riportere Monoki Lehel a mérkőzés előtt Münchenben beszélgetett Lőwvel, aki múlt héten, a vezetőedzőnek kinevezett Thomas Tuchel segítőjeként érkezett a Bayernhez, miután az eddigi trénert, Julian Nagelsmannt egészen váratlanul menesztették. Az új stábnak gyorsan kellett reagálnia és összeállnia.

“Váratlan volt a megkeresés, épp egy 8-9 napos tiroli utazást terveztünk a családdal, most valószínűleg ott lennék. Thomas egy sms-t küldött első körben, hogy este mindenképpen beszéljünk, majd két nap alatt eldőlt minden. Sokat gondolkodni igazából nem kellett, a Bayern az egyik legmeghatározóbb klub a világon. A nehéz az volt, hogy a stábot összeszedjük, mert a világ különböző pontjain voltunk épp”

– mondta Lőw, aki korábban már a Paris Saint-Germainnél és a Chelsea-nél is Tuchel edzői csapatának tagja volt.

A 13. percben Dayot Upamecano, a Bayern középhátvédje a kezdőkörből indított, pocsék labda volt, ami csak a Dortmund-kapust találta meg. Gregor Kobel viszont a körív környékén csak megfaragni tudta a labdát, gyakorlatilag lyukat rúgott, így a labda az üres kapuba csorgott.

Thomas Müller a következő 10 percben két gólt szerzett, előbb egy lefejelt labdába tette bele a lábát, majd a Kobelről kipattanó labdát passzolta be könnyedén, ballal, így az első félidő felénél már 3-0 volt az állás.

Thomas Müller

Az 50. percben Leroy Sané találta meg hajszál pontos labdával Kingsley Comant, aki estében a jobb alsóba passzolt (4-0).

A Bayern lendületét önmaga törte meg, húsz perccel a vége előtt teljesen értelmetlenül rúgtak oda Jude Bellinghamnek a tizenhatoson belül, a büntetőt Emre Can értékesítette (4-1).

A 90. percben, amikor már mindenki a lefújást várta, Donyell Malen egy félig lecsúszott lövéssel szépített 4-2-re.

A Bayern München egy ponttal megelőzte a Dortmundot és átvette a vezetést a Bundesligában.