Fordított és tíz gólt lőtt az Újpest

A remekül hajrázó Újpest – amely két harmad után 5-4-es hátrányban volt – 10-5-re legyőzte a rájátszásért harcoló Titánok csapatát Győrben a jégkorong Erste Ligában. Bodó Christopher három góllal és három gólpasszal zárt.

Hamar kétgólos előnyhöz jutott az Újpest, és ugyan még a szünet előtt szépítettek a hazaiak, később 4-2-es hátrányba kerültek. Azonban a Titánok tíz perc alatt 5-4-re fordítottak, és innen kezdődött a harmadik harmad.

A győri székhelyű fehérvári együttes egy ritkán látható góllal felhozta ellenfelét: emberelőny alatt az egyik hátvéd egy rossz mozdulattal a saját kapujába terelte a pakkot. Ettől összeomlottak a vendéglátók, előbb elveszítették Balogh Bencét, aki ugyan saját lábán, de nyakmerevítővel hagyta el a jeget, majd villámgyorsan jöttek az újabb UTE-gólok, hét és fél perc alatt féltucat.

Kasper Vuorinen, a Titánok vezetőedzője: „Az első harmad nehéz volt. Tudtuk, hogy az előző mérkőzés után az Újpest keményen bele fog állni a mérkőzésbe, de valahogy mégsem tudtuk ezt kezelni. Aztán egygólos hátrányban is jól kezdtük a második harmadot, ekkor fájó gólokat kaptunk, de nem váltunk frusztrálttá, mentünk tovább, helyzeteket alakítottunk ki és ezúttal sikerült is betalálnunk. Aztán a második szünetben és a harmadik harmad kezdetén is történtek olyan dolgok, amiket nem tudtunk kezelni. Nem tudtunk átlendülni ezeken a nehéz pillanatokon, éppen ezért az utolsó harmad brutális volt. Meg kell tanulnunk erősebbnek lenni a nehéz pillanatokban, mert ma minden esélyünk meglett volna arra, hogy három pontot szerezzünk.”

Virág Csaba, az UTE vezetőedzője: „Az ötödik lőtt gólunkig a harmadik harmadban mintha nem hittünk volna a győzelemben és nem úgy jöttünk ki, mit ahogy szerettünk volna. Az ötödik gól sok mindent elárul és az egész mérkőzés is hasonló kicsit kaotikus volt, de nagyszerű volt az emberelőnyös és embehátrányos játékunk is és ezért is győztünk.”

A Vasas fontos győzelme, Bödök négy gólja

A rájátszásba jutás szempontjából fontos győzelmet aratott a Vasas. A fővárosiak a sereghajtó Dunaújváros otthonából hozták el a három pontot. Bödök Bence négy góllal és egy gólpasszal vette ki részét a 7-2-es sikerből.

Gyorsan betaláltak a hazaiak, ám videózás után nem adták meg a találatot. Után viszont a Vasas vezetést szerzett, a 3. percben Bödök Bence középről nem hibázott. A jó iramú első játékrészben több gól nem esett.

Viszont a fordulást követően Bödök a 23. másodpercben volt eredményes egy létszámfölényes megugrást követően. Emberelőnyben szépített a DAB, sőt, négy percre rá egyenlített is, ám ez nem tartott sokáig, mert 24 másodperc múlva Bukor Rajmund a kapu mögül visszatett pakkot vágta a hálóba. A harmadot Keegan Dansereau és Tornyai Gábor ökölharca zárta.

A záró felvonás is gyors Vasas-góllal indult, Schmál Kristóf lépett ki egy tért ölelő átadással, és nem hibázott. A hajrában lehozta kapusát a DAB, ám gólt kapott, és utána még kétszer villantak a vendégek, így végül kiütéses győzelmet arattak.

Erste Liga, alapszakasz:

DEAC-Sport Club Csíkszereda  4-3 (1-1, 2-1, 1-1)
Gól: Kozma Ferenc (16.), Novotny Dominik (21.), Vladislav Kulesov (24.), Jakub Izacky (49., emberelőnyben), ill. Judd Blackwater (20., emberelőnyben), Sándor Zoltán (31.), Becze Tihaméér (51.)

Titánok-UTE 5-10 (1-2, 4-2, 0-6)
Gól: Németh Kristóf (17., emberelőnyben), Aatu Eemil Luusuanimei (21.), Vas Márk Dániel (29.), Dézsi Bence (31.), Erdély Botond (39.), ill. Dmitrij Vorobjev (4.), Bodó Christopher (10., 25., emberhátrányban, 49.), Ladislav Sikorcin (21., 52., mindkettőt emberelőnyben), Nathan Daniel Perkovich (48., emberhátrányban), Nemes Benjamim Zoltán (53.), Varga Arnold (54., emberelőnyben), Riley James Stadel (56., emberelőnyben)

Dunaújvárosi Acélbikák-Opten Vasas HC 2-7 (0-1, 2-2, 0-4)
Gól: Kovács Bronson Zoltán (31., emberelőnyben), David Joseph Mazurek (35.), ill. Bödök Bence (3., 21., 59., 60., emberelőnyben), Bukor Rajmund (36.), Schmál Kristóf (41.), Turbucz Martin Zoltán (59.)

10. Dunaújvárosi Acélbikák    28  1   6   1  20  74-141  16
Játékvezetői műhiba miatt a szövetség versenyirodája első fokon elrendelte a december 30-án rendezett Vasas-FTC (4-2) mérkőzés újrajátszását. Amennyiben a döntés jogerőre emelkedik, a Vasastól levonnak három pontot, és kitűzik a találkozó új időpontját.

Forrás: Erste Liga/MJSZ/MTI