Tíz magyar érem az Európai Egyetemi Játékokon

Az Európai Egyetemi Játékokon evezés, kajak-kenu és cselgáncs sportágban állhattak fel a dobogóra magyar egyetemista hallgatók, 2 arany, 1 ezüst és 7 bronzéremmel a 10. legtöbb érmet nyerték meg 30 ország közül.

Az evezős pályán két arany-, egy ezüst- és négy bronzérem született

Az egyetemek versenyében a legjobb helyezést, 16. helyet a Széchenyi István Egyetem szerezte meg 1 arany-, 1 ezüst-, és 2 bronzéremmel a 291 résztvevő egyetem közül. Az országok versenyét az Egyesült Királyság, az egyetemek versenyét a hazai pályán küzdő Coimbrai Egyetem nyerte meg.

Az Európai Egyetemi Játékokon az egész kontinensről érkezett hallgatók 13 sportágban mérhették össze tudásukat. Magyarország egyetemistái hat sportágban (3×3 kosárlabda, kosárlabda, evezés, kajak-kenu, judo, tenisz) képviseltették magukat. Az Európai Egyetemi Sportszövetség (EUSA) által szervezett események jellegzetessége, hogy nem nemzeti válogatottak, hanem intézményi színekben induló csapatok vehetnek részt.

30 ország, 291 egyetemének 3 293 hallgatója vett részt a Játékokon. Magyarországról 78 sportoló képviselte egyetemét; a teljes magyar küldöttséget 114 fő alkotta. A bírókkal, csapatvezetőkkel, egészségügyi személyzettel, és obszerverekkel együtt 4 027 fő akkreditált az eseményre. Ekkora esemény megrendezése nem lett volna sikeres a 672 önkéntes nélkül.

A portugálok 440 hallgatója, 13 egyetemről jött, ők állították ki házigazdaként a legnépesebb csapatot, őket követte Németország (369 egyetemista, 39 egyetemről), majd Franciaország (27 egyetem 294 atlétája képviselte hazáját).