Tizenegy gól a fehérváriak előnye

Elena Gjorgjijevska öt gólt szerzett a lengyelek ellen

Remek játékkal 11 gólos előnyt harcolt ki hazai pályán a Székesfehérvár női csapata a lengyel Gdynia ellen a kézilabda EHF Kupában szombaton, a legjobb 32 közé kerülésért zajló párharc első mérkőzésén.

A magyar együttes már a meccs elején elhúzott, és szorgosan növelve a különbséget a félidő derekén hat góllal vezetett (10-4). A szünet előtt háromgólnyira felzárkóztak a vendégek, a pihenőre azonban 15-8-as fehérvári vezetésnél vonultak el a csapatok.

A második játékrészben sem változott a mérkőzés képe, a magyar gárda uralta a játékot, s percek alatt 20-10-re alakította az állást. A hajrára is megmaradt a kétszámjegyű különbség, végül 28-17-re győzött a Fehérvár.

A visszavágót jövő vasárnap 16 órától rendezik Gdyniában.

EHF Kupa, 1. forduló (a 32 közé jutásért), 1. mérkőzés:

Alba Fehérvár KC-Vistal Gdynia (lengyel) 28-17 (15-8)
Gól: Gjorgijevska 5, Lavko 5, Mayer 4, Mayuko 4, Mendy 3, Kazai 3, Pelczeder 2, Bandeller 1, Hajduch 1, Majer 1, ill. Janiszewska 6, Kozlowska 3, Dorsz 2, Matieli Machado 2, Borysiawaska 1, Olszowa 1, Szarawaga 1, Urbaniak 1.

Háromgólos szegedi győzelem a Tatabánya ellen

A Szeged sikerét hozta a Tatabánya elleni rangadó a férfi kézilabda NB I szombati játéknapján.

Az otthon játszó Tisza-partiak a meccs hajrájában tudtak felülkerekedni a végig szívósan küzdő vendégcsapaton, amely a szünetben még vezetett egy góllal.

MOL-Pick Szeged – Grundfos Tatabánya 26-23 (9-10)
Mezőkövesd-Eger SBS Eszterházy 20-21 (10-10)
Sport36-Komló – Cegléd 20-22 (9-10)
B. Braun Gyöngyös-Balatonfüred 24-23 (12-10)