Tizenegyesekkel negyeddöntős a Ferencváros és a Vasas is

Hatodikként a Debrecenet idegenben tizenegyesekkel búcsúztató Ferencváros csatlakozott a labdarúgó MOL Magyar Kupa negyeddöntőjének mezőnyéhez.

Végh Tibor
Végh Tibor, a Mezőörs játékosa (b) gólt lő a Vasas kapusa, Uram János mellett a labdarúgó MOL Magyar Kupa nyolcaddöntőjében játszott Mezőörs KSE – Vasas FC mérkőzésen a Mezőörs KSE Sporttelepén. Fotó: MTI/Krizsán Csaba

A másodosztályú Vasas 1-1-es rendes játékidő, majd hosszabbítás után tizenegyesekkel nyert a vármegyei első osztályban szereplő Mezőörs otthonában.

Az eseménytelen első félidő után a második játékrészben a csereként beállt Berecz Zsombor közelről lőtt góljával szerzett vezetést az esélyesebb Vasas, de a lelkesen játszó hazaiak a hajrában egy ugyancsak az öt és felesen belülről elért góllal egyenlítettek, ezzel kiharcolták a hosszabbítást.

A ráadásban egyik csapat sem tudott nagy helyzetet kialakítani, a tizenegyespárbajban végül az döntött, hogy Kerékgyártó Dávid a harmadik párban hibázott.

A Vasas kispadján ezen a találkozón mutatkozott be vezetőedzőként a hétfőn kinevezett Gera Zoltán.

A bajnoki címvédő FTC az első félidő hajrájában kezezés miatt, a VAR segítségével megítélt 11-esből szerzett vezetést, a második játékrész elején azonban rögtön emberhátrányba került, mert Abena lerántotta a kapu felé meginduló Dominguest.

A hajrához közeledve a Debrecen is büntetőhöz jutott, ugyancsak kezezés miatt, Bárány előbb hibázott, majd a kipattanót már berúgta. Dejan Stankovic, a Ferencváros vezetőedzője elvesztette a fejét, a játékvezetővel kiabált, visszafogni sem lehetett, ezért piros lapot kapott.

Nem változott az eredmény, hosszabbítás következett, melyben már kevés érdemi esemény történt.

A tizenegyeseknél egyik ferencvárosi játékos sem hibázott, ugyanakkor Kocsis Dominik lövését kivédte Varga Ádám.

Zachariassen
Kristoffer Zachariassen (b), a Ferencváros játékosának győztes gólja a labdarúgó MOL Magyar Kupa nyolcaddöntőjében játszott Debreceni VSC – Ferencvárosi TC mérkőzésen a debreceni Nagyerdei Stadionban. Fotó: MTI/Czeglédi Zsolt

MOL Magyar Kupa, nyolcaddöntő

Debreceni VSC – Ferencvárosi TC 1-1 (0-1, 1-1, 1-1) – tizenegyesekkel: 3-5
Bárány (81.), illetve Pesic (45+1.)
Kiállítva: Abena (Ferencváros, 46.)

Tiszakécskei LC (NB II) – Kisvárda Master Good 0-3 (0-0)
Makowski (56., 58.), Ilievski (66.)

Mezőörs KSE (megyei I.) – Vasas FC (NB II) 1-1 (0-0, 1-1, 1-1), tizenegyesekkel 4-5