Tizenharmadszor bajnok a Sopron

A Sopron hazai pályán legyőzte csütörtökön a DVTK-t a női kosárlabda NB I döntőjének harmadik mérkőzésén, ezzel 3-0-ás összesítéssel megnyerte a párharcot, és megvédte címét.

A bajnok Sopron játékosai a soproni Novomatic Arénában. Fotó: MTI/Krizsán Csaba

Az Euroliga Final Fourban nemrég rendezőként negyedik Sopron pénteken 74-60-as hazai győzelemmel kezdte meg sorozatban ötödik, összességében pedig a huszadik bajnoki döntőjét. Hétfőn a finálé második mérkőzésén Roberto Iniguez együttese 62-45-re nyert Miskolcon, így karnyújtásnyira került 13. aranyérmétől az NB I-ben.

A csütörtöki csatát nagy elánnal és jól játszva kezdte a bajnokcsapat, amely amellett, hogy remekül támadott, védekezésben is kiválóan teljesített, így 22 dobott pontjára a DVTK mindössze héttel tudott válaszolni.

A második negyedre feljavult Cziczás László együttesének játéka, amely nem sokkal a nagyszünet előtt hat pontra zárkózott. Az utolsó kosarakat azonban a házigazda szerezte, és az első félidő után tíz ponttal vezetett.

A harmadik játékrészre ismét magasabb sebességi fokozatra kapcsolt a címvédő, és Aleksandra Crvendakic vezérletével a negyed derekára húszpontos előnyt alakított ki. A miskolciak ugyan a negyedik negyedben is küzdöttek, de Roberto Iniguez az utolsó másfél percben azt is megtehette, hogy sort cseréljen, és minden nevezett játékosának lehetőséget adjon.

A találkozó legeredményesebb kosárlabdázója a DVTK 19 pontig jutó centere, Chanel Mokango volt.

Roberto Iniguez, a Sopron Basket vezetőedzője: „Időre van szükségem az értékeléshez. Tudom, hogy lehetetlen jobbnak lenni, de nagyon nehéz megnyerni minden mérkőzést. Ehhez kell egy ilyen közösség, a hit az edzőben. Nagyon nehéz ezt az eredményt megismételni! 2-3 napra szükségem van, hogy pontosan értékelni tudjam majd a szezont. Az biztos, hogy ennek a csapatnak volt a legjobb kémiája, ahol valaha dolgoztam. Hisznek bennem, hisznek a munkában. Ha végigtekintünk a legfontosabb ligákon Európában, láthatjuk, hogy mindenkinek becsúszik egy-egy vereség, nem sokan tudják megcsinálni a veretlen szezont. Ehhez ilyen játékosok szükségesek! Ők ezt nélkülem is képesek elvégezni, de én ilyen játékosok nélkül ezt nem tudnám véghez vinni. A jövőről ma nem akarok beszélni. Tudom a jövőmet, de ma élvezni akarom a sikert. Európa legjobb klub menedzserével akarok először beszélni a jövőről, Török Zolival. Utána jöhetnek mások!”

Cziczás László, a DVTK vezetőedzője: „Nincs bennem hiányérzet, büszke vagyok az eredményünkre, kihoztuk a szezonból a legtöbbet. Megérdemelten lettünk ezüstérmesek, s ezt a medált feleségemnek és kislányomnak ajánlom.”

A soproni Yvonne Turner (b) és Medgyessy Dóra (j), az Aluinvent DVTK játékosa a női kosárlabda NB I döntőjének harmadik mérkőzésén. Fotó: MTI/Krizsán Csaba

Fegyverneky Zsófia: „Nagy dolog ebben a rendkívül erős magyar bajnokságban veretlenül aranyérmesnek lenni, fantasztikus idényen vagyunk ismételten túl. Nekem december óta voltak gondjaim a sérülésemmel, volt, hogy edzeni sem tudtam, de az eredménysorunk mindenért kárpótol. Jó érzés ehhez a csapathoz tartozni.”

Kányási Veronika: „Óriási élmény volt eljutni a fináléig és döntőt játszani. Nyilvánvaló, hogy a Sopron kiemelkedik a magyar mezőnyből, de mindent megpróbáltunk, mindent kiadtunk magunkból. Megtiszteltetés és még egyszer mondom, nagyon nagy élmény volt Európa egyik legjobb csapata ellen döntőt játszani, s bár nyerni nem volt esélyünk, úgy érzem, helytálltunk.”

Női kosárlabda NB I, döntő, 3. mérkőzés:

Sopron Basket-Aluinvent DVTK 67-53 (22-7, 9-15, 24-11, 12-20)
Sopron Basket: Turner 11/3, Casas 12, Crvendakic 17/9, Dupree 8, Határ 8. Csere: Zahui 9/6, Weninger 2, Fegyverneky -, Dubei -, Czukor -, Varga K. -.
DVTK: Medgyessy 7, Walker 5/3, Skoric 6, Mokango 19, Putnina 7. Csere: Kányási 5/3, Szűcs 4/3, Zele D. -, Szabó F. -, Kiss -, Eperjesi –

A Sopron az NB I küzdelmeit és a februári Magyar Kupát is beleértve 32/0-s mérleggel, veretlenül zárta a hazai szezont. A zöld-sárgák sorozatban ötödik bajnoki aranyérmüket szerezték meg, és 1993, 1999, 2002, 2007, 2008, 2009, 2011, 2013, 2015, 2016, 2017, valamint 2018 után fennállásuk 13. aranyérmét gyűjtötték be.

A DVTK története során ötödször nyert ezüstérmet a magyar bajnokságban.

Forrás: MTI/wb-sopron.com