Tizenhat góllal nyert a Győr

A Győri Audi ETO KC továbbra is százszázalékos a női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörében, mivel a nyolcadik forduló szombati játéknapján 38-22-re nyert a török Kastamonu Belediyesi GSK otthonában.

Estelle Nze Minko öt gólt szerzett. Fotó: EHF

A két csapat egy héttel ezelőtti, győri találkozóját 37-20-ra nyerte az ETO, amelyből a szombati visszavágón a szélső Lukács Viktória és az egyik francia kapus, Amandine Leynaud hiányzott.

Az első pillanattól a vendégek akarata és jóval nagyobb tudása érvényesült: negyedóra alatt ötgólos előnyre tettek szert (10-5), a 24. percben pedig meglett a „közte tíz” is (17-7). Félidőben 9-19-et mutatott a hazai eredményjelző.

A folytatásban tekintélyes előnye birtokában kissé kiengedett a Győr, ám a török csapat csak nyolctalálatnyi közelségbe tudott visszakapaszkodni. A 40. percben visszaállt a „rend”: ismét tíz góllal vezetett a magyar együttes (13-23), és végig könnyed játékkal győzött a hazai 17 után ezúttal 16 góllal.

Az ETO legeredményesebb játékosa a román beállós, Crina Elena Pintea volt, aki 11 gólig jutott, és további négyen szereztek egyformán hét-hét találatot. A magyar kapuban a francia Laura Glauser 40 százalékos hatékonysággal védett, 35 lövésből 14-et hárítva.

Az ETO rekordot jelentő, immár 65 mérkőzésből álló, 2018 januárja óta tartó veretlenségi sorozattal büszkélkedhet a BL-ben, ebben az időszakban 57 győzelem és nyolc döntetlen a mérlege. A statisztikába csak a meccsek rendes játékideje számít bele.

Női kézilabda Bajnokok Ligája

B csoport, 8. forduló:

Kastamonu Belediyesi GSK (török)-Győri Audi ETO KC 22-38 (9-19)
Kastamonu:
Durdu 1, Rajcsics (kapusok), Akalin 1, Aydin 2, Akgün Göktepe 1, Caliskan 3, Demircelen 1, Iskenderoglu 2, Kovárová 4, Mehmedovics 1, Radicsevics 4, Raicsevics, Sarikaya, Toprak, Yilmaz 1, Zulic 1.
Győr: Glauser 1, Solberg (kapusok), Blohm 3, Brattset Dale 3, Deszpotovics 2, Faluvégi 4, Fodor 5, Háfra 5, Hansen, Kristiansen 3, Nze Minko 5, Oftedal, Pintea 6, Ryu 1, Schatzl.

Krim Mercator Ljubljana (szlovén)–CSZKA Moszkva (orosz) 24-21 (11-10)Vipers Kristiansand-Odense (dán) 31-27 (17-16)

November 21., vasárnap, 16:00: Metz (francia)-Sävehof (svéd)

A csoport állása: 1. Győr 16 p (+85), 2. Vipers 10 p (+19), 3. Metz 10 p (+13), 4. CSZKA 9 p (-1), 5. Odense 8 p (+1), 6. Ljubljana 5 p (-6), 7. Sävehof 4 p (-38), 8. Kastamonu 0 p (-73)

A BL csoportkörében a december 1-jén kezdődő spanyolországi világbajnokság miatt szünet következik

A csoportjában nyolc győzelemmel álló, éllovas győriek legközelebb január 9-én lépnek pályára, amikor a svéd IK Sävehof vendégei lesznek, míg a saját nyolcasában öt győzelemmel, két döntetlennel és egy vereséggel rendelkező Ferencváros egy nappal korábban a montenegrói Buducnost Podgoricát fogadja Érden.

Forrás: MKSZ/MTI