Tizenhétpontos hátrányból fordított a DVTK

A DVTK Hun-Therm hazai pályán 12 ponttal legyőzte a francia Villeneuve d’Ascq csapatát szerdán a női kosárlabda Euroliga negyeddöntőjének az első mérkőzésén.

DVTK
A diósgyőri Ana Tadic (b) és Kariata Diaby, a francia csapat játékosa a női kosárlabda Euroliga negyeddöntőjében játszott DVTK HUN-Therm – Villeneuve d’Ascq mérkőzésen a diósgyőri DVTK Arénában. Fotó: MTI/Vajda János

Völgyi Péter vezetőedző együttese második euroligás szezonjában bravúros meneteléssel, 9/5-ös győzelmi mérleggel fejezte be az alapszakaszt. Ezzel az A csoport második helyén zárt a címvédő török Fenerbahce mögött, azaz pályaelőnyben várta a folytatást. A DVTK fennállása első negyeddöntőjére készült a kontinentális elitsorozatban, ahol a B jelű nyolcasban harmadik Villeneuve d’Ascq csapatával került szembe, a francia gárda 8/6-os mutatóval zárta a csoportkört – többek között oda-vissza megverve a SERCO UNI Győrt.

A miskolciak felkészülés gyanánt Pécsett léptek pályára a válogatott szünet után folytatódó NB I-ben, és 75-71-re nyertek, így 14 fordulót követően is veretlenek a hazai pontvadászatban. A tavalyi bajnoki ezüstérmes, az Európa Kupában pedig elődöntős Villeneuve d’Ascq ugyancsak éllovas az ottani ligában, méghozzá 13/3-as mérleggel.

Az El-negyeddöntőben a több mint háromezer férőhelyes DVTK Aréna fennállása során először telt meg.

A házigazdák első kosarát 0-5-nél Kaila Charles szerezte, aki a sorozat honlapján bekerült az idény legjobb tíz kosarasa közé. A három amerikaival kiálló rivális négy hármassal 18-7-re elhúzott, miközben a sok labdát eladó magyar csapatnál mind a négy addigi triplakísérlet kimaradt. A rendkívül dinamikus franciák a játék minden elemében fölényben voltak, 17 ponttal megléptek (14-31), ám a miskolci gárda egy elképesztő, 21-4-es rohammal ismét lázba hozta a közönséget, és 35-35-nél kiegyenlített. A nagyszünetben 35-36 volt az állás, ekkor hazai oldalon Charles és az ausztrál Darcee Garbin is 7 pontnál tartott.

Térfélcsere után, a 24. percben először vezetett a Diósgyőr (46-45), és 53-45-nél a vendégek vezetőedzője, Rachid Meziane – az Európa-bajnok belgák szövetségi kapitánya – időkéréssel próbálta megfékezni a magyarok lendületét. Ennek ellenére hamarosan már 11 pont volt a DVTK előnye, Lelik Réka 13. pontjának köszönhetően.

A túloldalon a hatalmas termetű Kariata Diaby súlyosnak tűnő bokasérülést szenvedett, az utolsó szakasz 60-51-ről indult. Ebben három pontra olvadt a különbség, de jött Garbin és Kányási Veronika, és 69-61-re módosították az állást. Innen a DVTK már nem engedte ki a kezéből a diadalt, így 1-0-ra vezet a negyeddöntőben.

Völgyi Péter, a DVTK vezetőedzője

„Remek hangulatú mérkőzés volt, nagyszerű érzés ilyen miliőben kosárlabdázni. A mérkőzés elején sokkolt minket a francia csapat a nagyszerű dobószázalékkal. A második negyedtől magunkra találtunk, és tudtuk, hogy azt a sebességet nem fogják tartani, amit diktálunk. Készülünk a hétvégi bajnokira a TFSE-MTK ellen és a jövő heti franciaországi Euroliga-visszavágóra.”

FIBA női kosárlabda Euroliga

Negyeddöntő, 1. mérkőzés

DVTK Hun-Therm – Villeneuve d’Ascq (francia) 78-66 (14-26, 21-10, 25-15, 18-15)
Miskolc, DVTK Aréna, 3000 néző. Játékvezetők: Lukasz Jankowski (lengyel), Esperanza Mendoza (spanyol), Alexandra-Ioana Stan (román).
DVTK: Aho N. 7, Charles 18/3, Lelik 16/9, Jovanović 6, Grigalauskytė. Csere: Kányási 8/6, Tadić 11, Garbin 12/6, Tenyér.
Lille: Zellous 12/6, Burke 17/6, Salaun 12/3, Smalls 1, Diaby 11. Csere: Heriaud 2, Gueye, Lisowa Mbaka 11, Mununga.

Az egyik fél második sikeréig tartó párharc egy hét múlva folytatódik a Lille mellett található Villeneuve d’Ascq-ban, szükség esetén a harmadik mérkőzésre március 6-án kerül sor Miskolcon.

Forrás: DVTK.eu / MTI