Tizenkilenc gólos előnyben a Ferencváros

A Ferencváros házigazdaként 44-25-re legyőzte a ciprusi Parnasszosz Sztrovolosz csapatát a férfi kézilabda Európa-kupa második fordulójának első mérkőzésén.

Mészáros

A magyar csapat keretéből Pordán Bálint, Lékai Máté és Kovacsics Péter hiányzott.

Az már az első perctől látszott, hogy a két együttes nincs azonos súlycsoportban, az FTC változatos figurák után, szinte tetszés szerint szerezte góljait. A ciprusiak időt kértek, majd kapusuk lecserélésével létszámfölényes támadójátékra álltak át, ennek köszönhetően 7-0-s hátrányt követően a kilencedik percben megszerezték első góljukat. A szerb Petar Draskic négyszer is betalált, majd 13-4-es állást követően 5-1-es sorozatot produkált a védekezésben és támadásban is javuló Parnasszosz.

Pásztor István vezetőedző is időt kért, ettől a játék visszazökkent a korábbi kerékvágásba, és a 25. percben már tíz találat volt a különbség a csapatok között (19-9). Szepesi Zsombor az ötödik találatát egy másodperccel a szünet előtt szerezte, így 23-13-mal zárult az első félidő.

A második felvonás elején egy rövid ideig felváltva születettek a gólok, majd sorozatban hét gólt szerzett a felszabadultan játszó Ferencváros (34-17). Az 56. percben alakult ki a húszgólos különbség, ekkor úgy tűnt, a vendégek már szinte semmilyen ellenállást nem tudtak kifejteni, a meccs utolsó négy percében mégis szereztek három gólt.

Szepesi Zsombor és Bujdosó Bendegúz hét-hét, Prainer Viktor öt gólt lőtt, Borbély Ádám 15 védéssel zárt. A túloldalon Georgel Gabriel Haiduc nyolc, Petar Draskic hét alkalommal talált be.

Férfi kézilabda Európa-kupa

2. forduló, első mérkőzés

FTC-Green Collect – Parnasszos Sztrovolu (ciprusi) 44-25 (23-13)
FTC:
Borbély, Győri (kapusok), Balogh 1, Bognár 4, Bujdosó 7 (2), Csörgő 1, Debreczeni 3, Füzi 2, Imre 4, Mészáros 3 (1), Mikita 2, Nagy, Ónodi Jánoskúti 4, Pető 1, Prainer 5, Szepesi 7.
Sztrovolosz: Chalkides, Gourgoumis, Ppoumos (kapusok), Anton 1, Chalkides, Demosthenous 4, Draskic 7 (1), Evdoxiou, Hadjidakis 1, Hadjisavva 1 (1), Haiduc 8, Laskos 2, Perou, Stoumpis, Tartios, Tornikidis 1, Vlachakis.

A visszavágót vasárnap 14 órától rendezik, ugyancsak az Elek Gyula Arénában. A harmadik forduló sorsolását kedden tartják.