Tizennégygólos döntetlen a Komjádi-uszodában

Vasas Archiv. Fotó: Doba István

Kedden a Szolnok és az Eger játszott tízgólos döntetlent a vízilabda ob I 16. fordulójában, míg szerdán a fővárosi rangadón nem bírt egymással a Vasas és a Honvéd.

Az első negyedet az esélyesebb vendégek nyerték 3–2-re, ám Földi László csapata a második etapban Gyárfás Tamás akciógólja utána 4–3-nál már előbbre járt. Innen a Honvéd fordított, hiszen zsinórban Illés Sándor (büntető), Koji Takei (centergól!) és Kiss Gergely (emberelőny) is betalált. A Vasas azonban nem adta fel, az utolsó negyedben Bóbis Máté góljával hétnél érte utol ellenfelét, és még hátravolt 1:44.

Mindkét csapatnak esélye volt a döntő találat megszerzésére, ám az egyaránt 76 százalékkal, egyaránt 14/21-es mutatóval záró Barabás Botond és Lévai Márton védte a lövéseket. A tökéletesen azonos kapusstatisztika is jelzi, nem véletlen a 7–7-es végeredmény.